Mateusz Szczurek – nowy minister finansów

Nowy minister finansów Mateusz Szczurek.
Nowy minister finansów Mateusz Szczurek. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Nowy minister finansów Mateusz Szczurek urodził się 11 sierpnia 1975 roku. Jest doktorem ekonomii University of Sussex. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Nowy minister finansów Mateusz Szczurek w 1998 i 2007 odbył kursy ekonometrii International Center for Money and Banking Studies w Genewie i Londynie. W latach 1994-1997 brał udział we wspólnym programie i uzyskał tytuł Bachelor of Arts Uniwersytetu Warszawskiego i Columbia University in the City of New York, School of International and Public Affairs.

W 1997 Mateusz Szczurek uzyskał tytuł Master of Arts z ekonomii międzynarodowej University of Sussex.

Od 2011 był głównym ekonomistą ING Group na Europę Środkową i Wschodnią. W latach 1997-2011 ekonomista ING Barings, potem główny ekonomista ING Banku Śląskiego.

Nowy minister finansów Mateusz Szczurek jest wykładowcą ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, University of Sussex i Goethe Business School (Frankfurt).

W latach 2003-2005 Mateusz Szczurek był współzałożycielem i prezesem Towarzystwa Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich. Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Jest żonaty, ma 5 dzieci.

Ciekawostka: Fotografuje i jeździ na rowerze (w ciągu ostatnich kilku lat zrobił 30 tys. km m.in. w Rwandzie, Azji Centralnej i Andach).

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...