Nowa moda na Facebooku: komiksy zamiast zdjęć, czyli Bitstrips

Zrzut ekranu z aplikacji Bitstrips.
Zrzut ekranu z aplikacji Bitstrips. Bitstrips
Znudziło Ci się wyrażanie emocji i samopoczucia poprzez status na Facebooku? Jesteś kreatywny i lubisz dzielić się swoimi przeżyciami? Jeśli tak, aplikacja Bitstrips została stworzona z myślą o ludziach dokładnie takich jak ty.


Od kilku tygodni, wśród użytkowników smartfonów i posiadaczy konta na Facebooku i Twitterze, wyjątkowo modna stała się aplikacja Bitstrips. Po szybkim założeniu konta na smartfonie (które automatycznie łączy się z wszystkimi twoimi kontami na portalach społecznościowych, oraz ściąga listę znajomych, którzy używają Bitstrips), rozpoczyna się zabawa.


Najpierw tworzysz swój avatar, podobnie jak w grze The Sims, upodobniając wygląd naszego internetowego odpowiednika do samego siebie. Wybierasz owal twarzy, kształt szczęki, kolor skóry, długość i kolor włosów. Potem dodajesz znajomych, a następnie przechodzisz do meritum - za pomocą aplikacji tworzysz swoje własne unikalne obrazki, których bohaterem możesz być ty sam, lub twój avatar w towarzystwie wybranego znajomego. Każdy z obrazków opisuje twoje samopoczucie lub sytuację, w jakiej chcesz się znaleźć, lub właśnie się znalazłeś.


Jesteś zakochany, wkurzony, zmęczony? Stwórz swój własny obrazek, który w dowolnie wybrany przez ciebie sposób zilustruje twoje uczucia. Jak to zrobić? Nic prostszego. Wpisz w wyszukiwarkę aplikacji hasło "love", a następnie ustaw nastrój związany z tym uczuciem. Wybór jest ogromny. Zakochany możesz być szczęśliwie, nieszczęśliwie, dziwnie, czy nawet źle (jakkolwiek to brzmi). Oprócz nastroju, w opcjach wybrać możesz także miejsce w jakim się obecnie znajdujesz - może to być praca, dom, szkoła, wakacje, czy rozrywkowe miejsce typu klub.W podpowiedziach wyskoczą ci dopasowane do twoich kryteriów obrazki, a ty możesz już tylko wybrać taki, który najbardziej ci się podoba, następnie kliknąć przycisk "share" (podziel się przyp.red) i pokazać co stworzyłeś całemu światu (a przynajmniej twoim znajomym na Facebooku lub Twitterze). Aplikacja ma oczywiście sporo innych dodatkowych funkcji - za jej pomocą możemy tworzyć swoje zupełnie autorskie bitstripy, czy dowolnie edytować te, które wyskoczą nam w podpowiedziach.

Od kilku dobrych tygodni aplikacja Bitstrips jest bardzo popularna zarówno wśród użytkowników Facebooka jak i Twittera. Wygląda na to, że autorzy "apki" trafili w sedno. Wszyscy pragniemy przecież być kreatywni i zabawni, a Bitstrips niewątpliwie nam to ułatwia.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0To nie będą tanie święta. Polacy w tym roku będą musieli wydać krocie
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce