Sataniści chcą postawić pomnik swojego bóstwa obok monumentu "10 przykazań"

Czy taki[url=http://www.shutterstock.com/gallery-463675p1.html] pomnik[/url] stanie przed budynkiem stanu Oklahoma?
Czy taki pomnik stanie przed budynkiem stanu Oklahoma? Fot: Fotokostic/Shutterstock.com
Sataniści zaczęli domagać się równouprawnienia. W 2009 roku władze stanu Oklahoma zezwolili na ustawienie pomnika 10 przykazań, który został ufundowany przez prywatnych chrześcijan. Choć niektórzy chcą usunięcia monumentu, okazję wywęszyła tu grupa nowojorskich satanistów. Chcą oni, by obok pomnika 10 przykazań stanęła figura Szatana.

Przedstawiciele nowojorskiej Świątyni Szatańskiej poinformowali władze stanu, że chcą ufundować pomnik Szatana w Oklahoma City. Sataniści chcą przesłać kilka projektów, by wybrać najlepszy z nich. – Wierzymy, że wszystkie pomniki powinny być w dobrym guście i pasować do społecznych standardów. Nasz pomnik, który byłby hołdem dla historycznego i literackiego Szatana, spełniłby te standardy – powiedział Lucien Greaves, rzecznik Świątyni.

Sataniści za możliwość postawienia pomnika są bardzo wdzięczni grupie chrześcijan, którzy ufundowali pomnik 10 przykazań. – Pomagają naszej agendzie bardziej niż ktokolwiek inny. Jeśli się nad tym zastanowimy, to nie ma tak dużo świątyń Szatana na świecie. Tak więc, kiedy ktoś dla nas otwiera drzwi do przestrzeni publicznej tam nas wkrótce zobaczycie – powiedział Greaves.

Brady Henderson, Szef American Civil Liberties Union, organizacji, która ma na celu ochronę praw gwarantowanych przez konstytucję jest przeciwny obu pomników. – Lepiej byłoby, jeśli władze Oklahomy skupiły się na służeniu mieszkańcom, aniżeli stawianie granitowych pomników pokazujących jacy są prawi – mówił Brady. Po czym dodał, że jeśli jednej grupie religijnej pozwolono postawić pomnik, to nie można drugiej tego zabronić. Choć sam zaznaczył, że najlepiej byłoby, jeśli żaden monument nie stał na terenie należącym do władz stanu.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"