Narzekasz na korki w Warszawie? W innych miastach jest jeszcze gorzej

Warszawa nie załapała się na podium tegorocznej edycji rankingu najwolniejszych miast wojewódzkich
Warszawa nie załapała się na podium tegorocznej edycji rankingu najwolniejszych miast wojewódzkich Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
Warszawa od lat słynie z Pałacu Kultury, Łazienek i koszmarnych korków. Okazuje się jednak, że mieszkańcy kilku innych miast mają jeszcze gorzej. Najwolniej jeździ się obecnie we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Łodzi.


Podczas ostatnich dwóch miesięcy 2013 roku najwolniej w godzinach szczytu jeździło się po centrum Wrocławia. Średnia prędkość wynosiła tam 32,5 km/h, o czym napisał serwis Korkowo.pl. Drugie miejsce w rankingu najwolniejszych miast wojewódzkich zajęły ex aequo Kraków i Poznań, gdzie średnia prędkość wynosiła 34 km/h.

Trzecia lokata przypadła Łodzi (34,5 km/h), która wyprzedziła Warszawę (35 km/h). – W przypadku Warszawy można mówić o ustabilizowaniu sytuacji drogowej, choć nie da się ukryć, że jeździ się nieco wolniej niż było to wiosną – zauważyła Katarzyna Florkowska z portalu Korkowo.pl.

O wiele lepiej wypadły Katowice, zajmując ostatnią, tym razem chlubną pozycję (46 km/h). Stosunkowo szybko jeździło się także po centralnych częściach Opola (13. miejsce; 41 km/h), Lublina (12. miejsce; 40,5 km/h) oraz Gorzowa Wielkopolskiego (11. miejsce; 40 km/h).


Korkowo.pl

Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum wybranych miast i po głównych trasach wyjazdowych z miast w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w listopadzie oraz grudniu 2013. W promieniu do 2 km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miast. CZYTAJ WIĘCEJźródło: Korkowo.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...