Jaki jest sekret zadowolenia z życia? Podwyżka, awans? Nic bardziej mylnego. Naukowcy odkryli o co chodzi

Jaki jest sekret zadowolenia z [url=http://tinyurl.com/kld7924]życia[/url]?
Jaki jest sekret zadowolenia z życia? Fot. Shutterstock
Naukowcy odkryli sekret zadowolenia z życia. I nie jest to bynajmniej nic takiego jak awans czy podwyżka. Tkwi on w czymś bardzo prostym, a jednocześnie niepozornym. To coś, co w przeciwieństwie do innych rzeczy, podnosi zadowolenie na bardzo długo.

Badanie nad sekretem zadowolenia z życia naukowcy wykonali na grupie 10 tys. osób. Jak się okazało, to właśnie nic innego, jak przeprowadzka w pobliże zielonego terenu - takiego jak las czy park, sprawia że ludzie są dużo bardziej zadowoleni z życia. Co ciekawe, efekt tego zadowolenia jest trwały i utrzymuje się przez długie lata.

Z badań wynika także, że inne czynniki wpływające na wzrost poziomu zadowolenia z życia, takie jak np. awans czy podwyżka, utrzymują się w nas jedynie przez kilka miesięcy i nie są trwałe. Po upływie krótkiego czasu poziom zadowolenia wraca do normy, a my przestajemy już być tak radośni.

BBC informuje, że nawet osoby, które wygrały pokaźną sumę pieniędzy na loterii z życia cieszą się krócej i mniej intensywnie niż te, które przeprowadziły się w zieloną okolicę. Brzmi niewiarygodnie? A jednak. – Zieleń działa na nas niczym pigułka na ból głowy – mówią naukowcy w rozmowie z BBC. Dużo milej jest przecież funkcjonować z zielenią za oknem, a zamiast brzydkich kamienic i ruchliwych ulic, mieszkać w otoczeniu natury. BBC donosi, że naukowcy pracują teraz nad tym, by odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie zieleń ma tak zbawienny wpływ na zadowolenie z życia.
źródło: bbc.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...