Niesamowity trailer BBC. Tomasz Bagiński wyreżyserował zapowiedź igrzysk w Soczi

Spot zapowiadający transmisje BBC wyreżyserował Tomasz Bagiński
Spot zapowiadający transmisje BBC wyreżyserował Tomasz Bagiński Fot. BBC / youtube.com
Igrzyska w Soczi zaczną się lada moment, więc w stacjach telewizyjnych można już oglądać zapowiedzi tej imprezy. Wśród promocyjnych spotów zdecydowanie wyróżnia się klip BBC, który bardziej przypomina trailer kolejnej części "Władcy pierścieni" niż zwykły zwiastun transmisji sportowych. Co ciekawe, spot BBC wyreżyserował polski animator Tomasz Bagiński.

Wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego spot nosi tytuł "Natura" i konfrontuje sportowców z surowymi górami i równie srogą zimą, pytając na końcu, "kto zdobędzie naturę?". Klip, po wprowadzeniu kilku drobnych zmian, z powodzeniem mógłby zapowiadać film fantasy lub mieszcząca się w tej tematyce grę komputerową. Stworzono go jednak z myślą o ofercie stacji BBC Sport (na zlecenie domu produkcyjnego Stink), która będzie transmitować zawody rozgrywane w ramach igrzysk w Soczi (te rozpoczną się 7 lutego).

O Bagińskim zrobiło się głośno, gdy w 2003 roku jego "Katedra" zdobyła nominację do Oscara (w kategorii "Krótki film animowany"). Reżyser pracował także m.in. przy grach z serii "Wiedźmin".

Spot, jak poinformowała nas firma Juice, która brała udział w jego produkcji, został przygotowany w Polsce. – Zdjęcia były realizowane w Polsce. Większość aktorów i sportowców biorących udział w spocie jest z Polski. Operatorzy byli z Polski i cała postprodukcja odbywała się w kraju – zaznaczyła firma Juice.

Tomasz Bagiński
Platige Image

Scenariusz spotu, stworzony przez agencję RKCR/Y&R z Londynu, dotarł do mnie przez studio produkcyjne Stink, które reprezentuje mnie na tamtym rynku. Scenariusz był kapitalny. Bardzo chciałem to zrobić. Tekst miał energię, która rzadko pojawia się w pracach komercyjnych. Początkowo film miał być krótszy i mniej rozbudowany, ale razem z Juice, które szybko pojawiło się w procesie od strony post-produkcyjnej, zdecydowaliśmy, że taki pomysł wymaga epickiej oprawy.


W pracach nad spotem brała udział także inna polska firma – Platige Image. To właśnie dla niej pracuje Bagiński. Jak widać, Polacy nie są tacy straszni, a z ich usług korzysta nawet publiczna BBC. Ciekawe, co na to David Cameron.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...