![Czy przekazanie części obowiązków księciu Walii, Karolowi, może wróżyć abdykację Elżbiety II? Takie komentarze nie pojawiły się w brytyjskich [url=http://shutr.bz/1aBYH0o]mediach[/url]](https://m.natemat.pl/a0782dfe669216b68dd552cd94119288,360,0,0,0.jpg)
Reklama.
W sobotę brytyjskie media (min. Guardian) poinformowały, że książę Walii Karol przejmuje coraz większą liczbę obowiązków, dotychczas sprawowanych przez jego matkę, królową Elżbietę II. To prawdopodobnie tylko początek poważnych zmian w brytyjskiej monarchii.
Według komentatorów potwierdza to też fakt, że w najbliższych dniach dojdzie do scalenia biur prasowych księcia Karola i Elżbiety II – to symboliczne połączenie gabinetów w jednolite biuro ds. komunikacji może świadczyć o tym, że królowa przygotowuje księcia do objęcia funkcji króla Wielkiej Brytanii.
W momencie, w którym Karol w większym stopniu poświęci się sprawom państwowym, część jego obowiązków będą musieli przejąć jego synowie – książę William i książę Harry.
Tymczasem niedawno książę Cambridge, William i jego żona księżna Kate założyli firmy, które zajmują się ochroną prawną ich wizerunku. Niedostateczną ochronę zapewniało im bowiem brytyjskie prawo jako monarchom. Zyski ze sprzedaży np. herbatników z ich podobiznami mają być przekazywane na cele charytatywne, a wizerunek każdego z nich stał się oficjalną marką towarową, chronioną prawnie.
Królowa Elżbieta II ma 88 lat. W kwietniu zeszłego roku przebywała w szpitalu z powodu nieżytu żołądka i jelit. Pełni jednak swoją funkcję tak długo i z taką żywotnością, że mało kto spodziewa się, że podzieli los królowej Beatrycze, która w zeszłym roku, w wieku 75 lat abdykowała i przekazała tron swojemu synowi.