Budka Suflera schodzi ze sceny. "Z końcem tego roku kończymy działalność"

Muzycy Budki Suflera (Krzysztof Cugowski, Tomasz Zaliszewski i Romuald Lipko) w Alei Gwiazd RMF FM
Muzycy Budki Suflera (Krzysztof Cugowski, Tomasz Zaliszewski i Romuald Lipko) w Alei Gwiazd RMF FM Fot. Michal Lepecki / AG
Po zakończeniu tegorocznej trasy koncertowej Budka Suflera definitywnie zakończy działalność. Informację tę potwierdził Tomasz Zeliszewski, perkusista grupy. – Z końcem tego roku kończymy działalność. Do tego czasu chcemy jeszcze zrealizować kilka projektów – powiedział Zeliszewski "Dziennikowi Wschodniemu".

Plotki mówiące o przejściu muzyków na artystyczną emeryturę krążyły już od jakiegoś czasu. Teraz członkowie Budki Suflera oficjalnie je potwierdzają. Informacja o planowanym zakończeniu działalności nie pojawiła się wprawdzie na oficjalnej stronie grupy, ale zawierająca ją notka prasowa została udostępniona przez administratorów facebookowego konta Budki Suflera. Budka Suflera istnieje oficjalnie od 1974 roku, więc ze sceny zejdzie po 40 latach grania.

– 40 lat na scenie to naprawdę bardzo długo, więc nasza decyzja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem – powiedział Wirtualnej Polsce Krzysztof Cugowski. W tym roku Budka Suflera pojedzie jeszcze w trasę koncertową, która – jak się okazało – będzie pożegnaniem z fanami. Trasa rozpocznie się na początku marca, a zakończy w listopadzie 2014 roku. Jej plan dostępny jest na oficjalnej stronie zespołu.źródło: "Dziennik Wschodni"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...