Papież Franciszek do kobiet: Pragnę, by powiększyła się przestrzeń kobiecej obecności w Kościele

Papież [url=http://shutr.bz/1dmAJHc]Franciszek[/url] popiera zwiększenie wpływów kobiet nie tylko w Kościele, ale i w społeczeństwie.
Papież Franciszek popiera zwiększenie wpływów kobiet nie tylko w Kościele, ale i w społeczeństwie. Fot. Shutterstock.com
- Raduje mnie widok wielu kobiet, które dzielą niektóre obowiązki duszpasterskie z księżmi - mówił w sobotę papież Franciszek podczas spotkania z członkiniami Włoskiego Centrum Kobiecego. Ojciec Święty podkreślał szczególną rolę kobiet, bez których Kościół nie mógłby w ten sam sposób pomagać potrzebującym i dbać o rodziny.


- Wyraziłem pragnienie, by powiększyła się przestrzeń bardziej zdecydowanej i wyrazistej kobiecej obecności w Kościele - mówił papież Franciszek do Włoszek przybyłych na specjalną audiencję dla kobiet. Ojciec Święty podkreślał, że lepszemu docenieniu miejsca kobiet w Kościele poświęca sporo uwagi w swojej pierwszej adhortacji "Evangelii gaudium".

Zwracając się do działaczek Włoskiego Centrum Kobiecego papież zauważył, że na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci nastąpiło tyle przemian kulturowych i społecznych, iż nie można dziś nie dostrzegać konieczności weryfikowania tradycyjnych niegdyś reguł dotyczących miejsca kobiet. Nie tylko w Kościele, ale i w społeczeństwie.

- Te nowe otwarte przestrzenie i obowiązki, które - czego gorąco pragnę - będą mogły dalej się rozszerzać na nowe pola obecności i działalności kobiet, tak w środowisku kościelnym, jak i obywatelskim i zawodowym, nie mogą prowadzić do zapomnienia niezastąpionej roli kobiety w rodzinie - przypominaj jednak przywódca Stolicy Apostolskiej.


Ojciec Święty nie zamierza jednak narzucać kobietom określonego sposobu na to, by dokonywać właściwego wyboru między obowiązkami w społeczeństwie a tymi, które wiążą się z życiem rodzinny. Zdaniem papieża Franciszka, w uporaniu się z tym dylematem kobiety wierzące powinny poradzić sobie po prostu dzięki żarliwej modlitwie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Kazar 0 0Przestaniecie tęsknić za latem. Wczesnojesienna kolekcja Kazar to kwintesencja stylu

INNPOLAND