Kibice skazani za bójkę z Meksykanami. Sąd posłał fanów Ruchu Chorzów do więzienia

Kadr z nagrania wykonanego przez monitoring
Kadr z nagrania wykonanego przez monitoring Fot. bigbraciak / youtube.com
Siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, którzy w sierpniu bili się na gdyńskiej plaży z meksykańskimi marynarzami, zostało skazanych na karę pozbawienia wolności. Sześciu mężczyzn ma spędzić za kratkami rok i 10 miesięcy. Jeden kibic został natomiast skazany na karę 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Skazani mają ponadto wypłacić dwóm Meksykanom po 3 tysiące złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Uzasadniając wyrok Sądu Rejonowego w Gdyni, sędzia Bartosz Kahsin podkreślił, że nie przedstawiono żadnych dowodów, które potwierdzałyby wersję utrzymującą, że to Meksykanie zaatakowali jako pierwsi. Zgodził się tym samym, jak zauważył portal Interia.pl, z opinią prokuratora.

– Stroną atakującą byli niewątpliwie oskarżeni, obywatele Meksyku zachowywali się spokojnie. Żadne dowody nie wskazują, aby doszło do prowokacji ze strony pokrzywdzonych i tym samym nieprawdziwe jest tłumaczenie, że obcokrajowcy są niejako sami sobie winni. I stało się to wszystko na oczach setek ludzi, także osób młodych i dzieci – powiedział prok. Dariusz Ziomek.

Do bójki na plaży w Gdyni doszło 18 sierpnia. Kibice Ruchu Chorzów, którzy przyjechali na mecz z Arką Gdynia, pobili się wówczas z częścią załogi żaglowca Akademii Marynarki Wojennej Meksyku "Cuauhtemoc". Poważniejszych obrażeń doznało dwóch obywateli Meksyku.źródło: Interia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...