Bronisław Komorowski miażdży konkurentów. Wybory wygrałby w I turze, Kaczyński nie wszedłby do II

Bronisław Komorowski wyrasta na faworyta kolejnych wyborów prezydenckich
Bronisław Komorowski wyrasta na faworyta kolejnych wyborów prezydenckich Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Propozycja dokonania „impeachmentu Bronisława Komorowskiego” była wtorkowym przebojem internetu. Wątpliwe jednak, by prezydent porzucił swoje stanowisko, tym bardziej, że regularnie wygrywa sondażowe zmagania z innymi politykami. Rezultaty najnowszego badania pracowni Estymator wskazują wręcz, że Komorowski wygrałby wybory prezydenckie już w pierwszej turze, pewnie pokonując Jarosława Kaczyńskiego.


Wyniki sondażu, jaki pracownia Estymator wykonała dla „Newsweeka”, wskazują, że Bronisław Komorowski zdobyłby w wyborach prezydenckich 51 procent głosów. Drugie miejsce respondenci przyznali Jarosławowi Kaczyńskiemu (20 procent), a trzecie – Jarosławowi Gowinowi (7 procent). Po 5 procent głosów zdobyli Janusz Korwin-Mikke, Leszek Miller oraz Zbigniew Ziobro. Na dalszych miejscach znaleźli się Janusz Palikot i Janusz Piechociński (po 3 procent) oraz Artur Zawisza (1 procent).

Pozycja Komorowskiego jest tym pewniejsza, że Kaczyński, potencjalnie najgroźniejszy obecnie konkurent, oświadczył na początku lutego, że „nie ma ambicji prezydenckich” i skupia się na walce o fotel premiera.

Sondaż
trwał od 18 do 19 lutego 2014 roku. Wzięła w nim udział ogólnopolska, reprezentatywna próba, która składała się z 1300 dorosłych osób. Badanie zrealizowano metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.


źródło: Newsweek.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...