
Reklama.
„Rzeczpospolita”, powołując się na nieoficjalne ustalenia, napisała, że w Warszawie liderem listy PiS będzie prof. Zdzisław Krasnodębski. W Krakowie „jedynką” ma być natomiast prof. Ryszard Legutko, który europosłem po raz pierwszy został w 2009 roku. Natomiast na Pomorzu postawiono na Annę Fotygę.
Według dziennikarzy kształt list wyborczych został w środę zarekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego Komitetowi Politycznemu partii, a ten je zatwierdził.
Oficjalne przedstawienie kandydatów PiS odbędzie się w sobotę, podczas warszawskiej konwencji PiS. Również w sobotę zatwierdzone mają zostać listy Platformy Obywatelskiej. Z ramienia PO o miejsce w Parlamencie Europejskim mają ubiegać się m.in. Michał Kamiński (dawniej "spin doctor" PiS), Danuta Huebner, Jacek Rostowski, Bogdan Zdrojewski, Janusz Lewandowski, Julia Pitera i Jacek Saryusz-Wolski.