Policja nabrała wszystkich w prima aprilis. "Mercedes i koń z alkomatem w nosie"

Mercedes, którym chwalili się radomscy policjanci
Mercedes, którym chwalili się radomscy policjanci Fot. kwp.radom.pl
We wtorek serwisy internetowe obiegła zdumiewająca informacja, jaką podała Komenda Miejska Policji w Radomiu. Funkcjonariusze oznajmili mianowicie, że od kilku dni patrolują ulice w nieoznakowanym mercedesie klasy C. Do policyjnego komunikatu dodano nawet film i zdjęcia prezentujące nowy nabytek radomskiej KMP. Okazało się jednak, że policyjny mercedes to… primaaprilisowy żart policjantów. Co ciekawe, podobne psikusy policja robiła także w poprzednich latach.


Prezentując mercedesa, KMP w Radomiu nie kryła, że lśniące auto, mogące rozpędzić się do 240 km/h, przypadło do gustu funkcjonariuszom. Policjanci poinformowali, że pojazd wyposażony jest w niemalże 200-konny silnik i przyśpiesza do 100 km/h w 7,5 sekundy.

KMP w Radomiu

Nowe auto pomoże policjantom z drogówki studzić temperamenty piratów drogowych poruszających się drogami naszego miasta i regionu. Wykorzystywane będzie w codziennej służbie do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy przez zamiłowanie do nadmiernej prędkości, często stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu - przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, na drodze krajowej nr 7, 9 i 12.


Później KMP w Radomiu przyznała jednak, że komunikat o mercedesie był primaaprilisowym żartem. – Może kiedyś takie auta zasilą tabor radomskich policjantów, siejąc postrach wśród piratów drogowych ... Ale 1 kwietnia możemy  takie auto mieć – napisała Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Koń z alkomatem w nosie

Dobry humor nie opuszcza także administratorów portalu Policja.pl. W prima aprilis poinformowali oni, że Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie sprawiła sobie konia, który zastąpi alkomat i narko-testy.

– Jego wrażliwe chrapy wyczują nawet śladowe ilości narkotyków i promili. (…). Koń będzie pełnił służbę wraz z patrolem ruchu drogowego. Dodatkową jego zaletą jest oczywiście jego prędkość. W sytuacjach ekstremalnych, gdy nieodpowiedzialny kierowca zacznie uciekać, policjant ruszy za nim galopem. Przeszkolony rumak pokona każdą przeszkodę na drodze, przeskakując ją – napisano na łamach portalu Policja.pl, dołączając oczywiście zdjęcia rumaka.
Bananowy kabriolet
Warto przypomnieć, że podobne żarty policja robiła już kilka lat temu. 1 kwietnia 2011 roku portal Policja.pl oświadczył, że radomska policja została wyposażona w mercedesy klasy SLK. Do komunikatu również dołączono zdjęcia. Wynikało z nich, że policja kupiła auta w kolorze… bananowym.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi