Piotr Guział, organizator referendum w Warszawie znów będzie walczył z prezydent. Tym razem w wyborach

Piotr Guział wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy.
Piotr Guział wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Piotr Guział, który organizował referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz znowu stanie w szranki z prezydent Warszawy. W listopadowych wyborach samorządowych będzie chciał zająć jej miejsce.


Lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej Piotr Guział wystartuje w wyborach samorządowych – informuje „Rzeczpospolita”. Już raz chciał startować w wyścigu do stołecznego ratusza, ale do głosowania nie doszło. W zorganizowanym przez Guziała referendum mającym odwołać Hannę Gronkiewicz-Waltz frekwencja nie pozwoliła na uznanie głosowania za ważne.

Swą decyzję oficjalnie ogłosi w sobotę na konwencji w stołecznej Arenie Ursynów. Wygłosi tam przemówienie programowe, zaprezentuje także film o sobie. – Pani prezydent nie ma wizji rozwoju miasta – mówi. – Ja taką wizję mam, bo od 15 lat zasiadam w stołecznym samorządzie. Nie będzie w tych wyborach żadnego innego tak doświadczonego kandydata – dodaje w swym buńczucznym stylu. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: "Rzeczpospolita"

Guział bardzo szybko zaczyna kampanię, co pozwoli mu wyrwać się spod kontroli komisji wyborczej kontrolującej finansowanie kampanii. A te w przypadku Guziała są niewiadomą. Tak też było w przypadku kampanii referendalnej – Guział wynajął ludzi do zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum, ale nie bardzo wiadomo skąd wziął na to pieniądze – zauważa „Rzeczpospolita”.

Guział to kolejny kandydat, który stanął na starcie wyścigu do warszawskiego ratusza. O urząd chce walczyć Sebastian Wierzbicki, polityk SLD i wiceszef rady miasta. Start zapowiedziała też Joanna Erbel, popierana przez Zielonych aktywistka miejska i współpracowniczka „Krytyki Politycznej”.Źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"