W środę Zbigniew Ziobro i Beata Kempa pojawili się w studiu Radia Maryja, by porozmawiać tam o polskim przemyśle węglowym i energetycznym, „niszczonym przez Unię i premiera”. Politycy przypomnieli także, że Solidarna Polska postulowała, by dzień kanonizacji Jana Pawła II uczynić dniem wolnym od pracy. Gdy dyskusja skupiła się na osobie zmarłego papieża, do studia zadzwonił o. Tadeusz Rydzyk. – Dziękuję, że tu państwo są, że zawsze starali się państwo dbać o ojczyznę, która powinna być największą miłością po Bogu – powiedział redemptorysta do Ziobry i Kempy.
W trakcie „Rozmów niedokończonych” goście rozmawiali najpierw o polskiej energetyce. Ziobro podkreślił, że liderzy największych państw europejskich reprezentują interesy wielkich koncernów energetycznych, które produkują prąd z gazu. Według niego Donald Tusk nie zrobił wystarczająco dużo, by bronić na forum europejskim polskiego górnictwa, skupionego na wydobyciu węgla.
– Tusk wydał wyrok na polski węgiel. (…). O tym się w Polsce nie mówi, Polacy o tym nie wiedzą. A Tusk miał jeszcze czelność i tupet oświadczyć na Śląsku, że chce rehabilitować pozyskiwanie energii z węgla – oznajmił Ziobro, zaznaczając, że premier zdradził interesy polskiej gospodarki.
Podczas dyskusji poruszono także temat zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II. Politycy Solidarnej Polski przypomnieli, że wystąpili z propozycją, by dzień kanonizacji uczynić oficjalnie dniem wolnym od pracy. Projekt SP przepadł jednak podczas posiedzenia sejmowego konwentu seniorów.
– W naszym projekcie chodziło o to, by katolicy mogli się duchowo łączyć z Watykanem w tym dniu, by wszędzie wisiały flagi narodowe, by biało-czerwona Polska cieszyła się tym dniem – wyjaśniła Kempa. Kiedy Ziobro mówił o patriotyzmie Jana Pawła II, do studia zadzwonił o. Rydzyk, by podziękować Solidarnej Polsce za okazane wsparcie.
– Także dziękuję za to, że państwo włączali się w pokojową walkę o wolność słowa w Polsce, by TV Trwam mogła być na multipleksie. (…). Niektórzy mnie pytali: jakim prawem Ziobro i Kempa do Radia Maryja? A ja im odpowiadam: takim prawem, jak ja i ty. Bo to jest radio wszystkich Polaków. Radio tych, którym na Polsce zależy. Prowadźmy dialog na argumenty, a nie wyzywanie się – powiedział o. Rydzyk, którego cytuje portal Gazeta.pl.