W naszej cotygodniowej rubryce poświęconej poleceniom ze świata designu i pięknych przedmiotów tym razem dużo mebli i oświetlenia. Baliście się, że naszym ostatnim tekstem o książkach zniechęcamy do literatury? Nic bardziej mylnego! Dzisiaj z pomocą trzech butików z Łodzi, Torunia i Warszawy pokazujemy, czym urządzić sobie idealny kącik do czytania i relaksu. Polecają Reset, Cafe Draże i +Concept.
+CONCEPT – ŁÓDŹ
Już dawno chcieliśmy zaprosić do Trzy po Trzy butik z Łodzi, ale dopiero pojawienie się +Conceptu naprawdę nas natchnęło. W najbliższą sobotę, 14. kwietnia 2012 r., w strefie OFF Piotrkowska otwiera się concept store z prawdziwego zdarzenia, stworzony przez grupę przyjaciół. +Concept to miejsce, w którym na równych prawach obecna będzie moda Agaty Wojtkiewicz i wytwory pracowni projektowania wnętrz Oli i Kajetana Hungerów. Dodatkowo przestrzeń przy Piotrkowskiej 138/140 wykorzystywana będzie również na działalność eventową Kasi Dubik z Art Code.
Krzesło Flux Junior
Bardzo ciekawe składane krzesła holenderskiej marki mają piękne formy kojarzące się ze sztuką origami. Wyglądają jak wykonane z papieru, ale w rzeczywistości zrobione są ze specjalnego tworzywa sztucznego. Dzięki temu można z nich korzystać i w domu, i na zewnątrz. Twórca Flux Douwe Jacobs zdecydowanie pobił braci Thonet: jeśli im w jednym metrze sześciennym udało się zmieścić zaledwie kilka słynnych krzeseł nr. 14, Jacobsowi udało się zapakować aż 77! To pokazuje potencjał krzeseł Flux jako mebli konferencyjnych czy doskonałych na imprezy – zarówno te w ogrodzie, jak i w klubie. Krzesła Flux dostępne są w ośmiu kolorach. Do zestawu możemy też dokupić poduszki i pomysłowy wieszak do ich przechowywania. Nowość Flux to krzesła w wersji junior, przeznaczone dla dzieci (na zdjęciu otwierającym).
Biżuteria Dorota Kempko for Agata Wojtkiewicz
Projektantki wspólnie stworzyły kolekcję subtelnej, spersonalizowanej biżuterii, opartej na alfabecie, wykorzystując charakterystyczne dla kolekcji ubrań Agaty skóry i jedwabie.
Kolekcja Estetico Quotidiano Seletti
Zastawa stołowa projektu Alessandro Zambelli & Selab, wykonana z porcelany i szkła, które wyglądają jak papierowe tacki, plastikowe kubeczki lub inne zaskakujące przedmioty. Twórcy zaczerpnęli swój pomysł z recyklingu; zależało im, by przedmioty jednorazowego użytku, które wykorzystujemy na co dzień, zyskały nowy, długotrwały wymiar. I tak kartonik na mleko jest tu porcelanowym mlecznikiem, butelka PET staje się karafką na wodę, a forma tekturowej tacki – półmiskiem obiadowym. Kolekcja co roku uzupełniana jest o nowe przedmioty.
CAFE DRAŻE, TORUŃ
Wielofunkcyjne miejsce w budynku Starego Młyna w Toruniu. Łączy w sobie kawiarnię, przestrzeń galeryjną i warsztatową, a także sklep z designem. Cafe Draże urządzone jest meblami i lampami młodych polskich projektantów – wszystkie z nich można kupić na miejscu! W klubokawiarni można też poczytać książki, napić się kawy fair trade czy zagrać w gry – z dzieckiem albo przyjaciółmi.
Ręcznie szydełkowane lampy, wielokrotnie prezentowane na wystawach krajowych i zagranicznych. Stworzono je z pomocą zapomnianej techniki wykonywania ubrań.
Sprytna lampa zrobiona z papierowych worków do odkurzacza. Daje ciepłe światło, którego natężenie można dodatkowo różnicować, wycinając w worku dowolnie fantazyjne kształty. Pufy autorstwa Kartooni
Zadebiutowała na jarmarku w Warszawie, przyciągając uwagę zdziwionych gości – no bo co to, jak to, pufa z tektury? Pufa przede wszystkim zachwyciła dzieci, które nie musiały wcale pytać “Co to jest?” i od razu zabierały się do siadania, wchodzenia, przenoszenia, układania jednej na drugiej i na trzeciej. Nie pozwalałyśmy im tylko turlać puf, bo podłoga była nie najczystsza. Ale w salonie można z pufą zrobić wszystko! Może być podnóżkiem albo szykownym stopniem, kiedy nie sięga się do książek z najwyższej półki. My, patrząc na nią, wspominamy nasze babcie, które na małych stołeczkach obierały warzywa na obiad. Możemy więc chyba powiedzieć, że nasze pufy łączą pokolenia... Karton można zrolować na dowolną szerokość i przyciąć do dowolnej wysokości. Cafe Draże
Przedzamcze 6b
Toruń
RESET – WARSZAWA
Sklep wnętrzarski usytuowany na warszawskim Mokotowie to jeden z obowiązkowych przystanków na trasie każdego poszukiwacza prezentów. Działa jako showroom designerskiej marki refre, tworzonej przez właścicielkę Agatę Hasiak, oraz jako miejsce, gdzie kupimy “uleczone” stare meble, a także nowe gadżety polskich i zagraniczny twórców, ceramikę z Ćmielowa czy stare plakaty.
Fotel Uszak
Uszak projektu i produkcji marki refre to wyjątkowy fotel z “uszami”! Jest duży i komfortowy, idealny do słuchania radia, czytania, drzemki czy karmienia dzieci. Wielbicielom seansów domowych godnie zastąpi fotel kinowy. Uszak jest wytwarzany współcześnie i całkowicie ręcznie (od podstaw) przez zaufanych fachowców od tradycyjnego rzemiosła. To robiony z dala od przemysłowej taśmy, unikatowy fotel, który gwarantuje cenne chwile relaksu. Usiądź w Uszaku i usłysz swoje myśli!
Jedna funkcja to za mało: Ancymon to typograficzny bękart, meblowy omnibus. Wyszedł spod pióra i hebla, by cieszyć oko i pomagać w domu. Zaskakuje niejedną funkcją, intryguje alfabetyczną formą. Ancymon to stolik, gazetnik, drabinka i półka w jednym. Rozbrajający spryciarz... Przedstawiamy najbardziej literniczy z mebli i najbardziej meblową z liter. A jak Ancymon. Enjoy! Projekt powstał w ramach kooperacji one*line studio & refre.
Mini paletki studia Labyrinth
Świetny projekt z recyklingowym akcentem – prosto z Barcelony, idealne jako podstawki pod piwo, drinka lub pod wizytówki! Reset
ul. Puławska 48, wejście od ul. Dąbrowskiego
Warszawa