
„Gość Niedzielny”, „Polityka” i „Newsweek” to najchętniej kupowane tygodniki opinii. Z kolei "Do Rzeczy”, „W Sieci” i „Gazeta Polska” to tytuły, które zanotowały największe spadki sprzedaży.
REKLAMA
Średnia sprzedaż "Gościa Niedzielnego" wprawdzie zmniejszyła się w porównaniu do ubiegłego roku o 4,65 proc., jednak tygodnik i tak pozostaje liderem zestawienia z 137 927 sprzedanymi egzemplarzami, jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.
Na drugim miejscu w zestawieniu jest tygodnik "Polityka", którego sprzedaż ogółem wyniosła 120 188 egzemplarzy, czyli o 4,23 proc. mniej niż w roku ubiegłym. Trzecie miejsce zajmuje "Newsweek Polska", którego sprzedało się 117 335 egzemplarzy, czyli o 2,36 proc. mniej niż rok wcześniej.
Czwarte miejsce w zestawieniu, czyli o jedno wyżej niż rok wcześniej, zajmuje tygodnik "W Sieci", który zanotował spadek w wysokości 23,94 proc. – obecnie sprzedaż kształtuje się na poziomie 79 tys. egzemplarzy.
Największy spadek w zestawieniu zanotował tygodnik "Do Rzeczy" – aż 40,83 proc. Obecnie, jak wynika z danych ZKDP, jego sprzedaż wynosi 68, 344 egzemplarzy
źródło: wirtualnemedia.pl
