Rewelacja już za burtą Pucharu Polski. Efektowny triumf broniącej tytułu Cracovii

Broniąca tytułu Cracovia Kraków awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski. W środę Pasy ograły efektownie II-ligową Chojniczankę Chojnice 3:0 (1:0) na jej terenie i zameldowały się w czwórce. Awans wcześniej zapewniły sobie Arka Gdynia i Raków Częstochowa.
Pelle van Amersfoort wprowadził Cracovię do półfinału PP Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Fatalnie dysponowana w PKO Ekstraklasie Cracovia Kraków mierzyła się w środę na wyjeździe z II-ligową Chojniczanką Chojnice w ćwierćfinale Pucharu Polski. Goście byli faworytem spotkania, ale kibice miejscowych liczyli na kolejną sensację w wykonaniu ich drużyny. Boisko zweryfikowało plany obu drużyn.

Cracovia już w 14. minucie wyszła na prowadzenie, Pelle van Amersfoort zachował się przytomnie po rzucie rożnym i otworzył wynik meczu. Miejscowi nie mieli pomysłu jak zaatakować rywali i doprowadzić do remisu i do przerwy przegrywali z faworytem 0:1.
Po zmianie stron krakowianie w trzy minuty znokautowali przeciwnika i zapewnili sobie awans. Najpierw po rykoszecie gola zdobył Daniel Pik, chwilę później Pelle van Amersfoort podwyższył na 3:0 i Chojniczanka Chojnice straciła nadzieję na korzystny wynik.

Awans Cracovii to dobra wiadomość dla trenera Michała Probierza i szansa na uratowanie sezonu 2020/2021 przez krakowski klub. Broniąca trofeum ekipa spod Wawelu jest już w czwórce i w razie triumfu w rozgrywkach będzie miała szansę gry w europejskich pucharach. Drużyna z Chojnic nie zagra pierwszy raz w historii w półfinale PP. Do czwórki awansowały już Arka Gdynia - kosztem Puszczy Niepołomice (5:2) - oraz Raków Częstochowa - lepszy od Lecha Poznań (2:0). Swój ćwierćfinał jeszcze w środę rozegrają Legia Warszawa z Piastem Gliwice.

Chojniczanka Chojnice - Cracovia Kraków 0:3 (0:1)
Bramki: Pelle van Amersfoort (14, 58), Daniel Pik (56)