Znany youtuber szokuje w nowym filmie. Upokorzył niepełnosprawnego chłopaka

Bartosz Świderski
Youtuber znany jako Kamerzysta opublikował kolejne skandaliczne nagranie, w którym - za obietnicą zapłaty - młody chłopak zjada garść ziemi, skacze z balkonu do kontenera na śmieci oraz tarza się w błocie. Co więcej, mężczyznę rozpoznała szczecińska psycholog, która twierdzi, że jest on niepełnosprawny intelektualnie.
Kamerzysta poniżył niepełnosprawnego chłopaka na nagraniu? Fot. Youtube.com
Youtuber o ksywie Kamerzysta znany jest z nagrywania filmików, w których między innymi naśmiewa się z osób zakażonych wirusem HIV. Wcześniej współpracował z równie kontrowersyjnym Lordem Kruszwilem.

W piątek 9 kwietnia na kanale Kamerzysty pojawił się film zatytułowany: "Jak daleko posunie się za pieniądze". Wideo przedstawia młodego chłopaka, który namawiany jest do zjedzenia ziemi, rozebrania się i wyłowienia śmieci ze stawu, a także do tarzania się w błocie oraz polizania butów nieznajomej dziewczynie. Autor nagrania bez skrupułów nazywa mężczyznę "poj*bem”.
Po kilku dniach jedna z internautek rozpoznała chłopaka występującego w filmie Kamerzysty. "W nagraniu widać naszego byłego wychowanka, który jest niepełnosprawny intelektualnie. Co za tym idzie nie potrafi zbyt dobrze (o ile w ogóle) przewidywać skutków swoich działań, ani podejmować racjonalnych decyzji" – napisała Agnieszka Chułek. "Ten poj*b, jak go nazywają na początku, jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę" – czytamy w jej poście na Facebooku.


Jak podaje wSzczecinie.pl, szczecińska psycholog Agnieszka Chułek skontaktowała się z chłopakiem, który był bohaterem nagrania. "Jest on w bardzo złym stanie psychiczny" – poinformował portal.
Czytaj także: Julia Wróblewska zniknie z internetu? Aktorka załamała się w transmisji na żywo po starciu z youtuberem