Igor Tuleya o uchwaleniu Lex TVN. "Została przekroczona kolejna granica"
"Allegro ma non Troppo" to podcast, w którym znany dziennikarz Jacek Pałasiński rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy lżejsze i te bardziej poważne, które dotykają życia politycznego czy spraw społecznych. W najnowszym wywiadzie Pałasiński zaprosił do naszego studia prawnika Igora Tuleyę.
Dziennikarz przedstawił później sędzi Tuleyi taką sytuację: czy w przyszłości, gdyby Prawo i Sprawiedliwość zostało odsunięte od władzy, czy wyobraża sobie scenariusz, w ramach którego on mógłby znowu orzekać, a oskarżoną byłaby marszałek Sejmu Elżbieta Witek.Mam wrażenie, że tak. Została przekroczona kolejna granica – też mi się to kojarzy z sytuacją na Węgrzech, tam też ten atak rządzącej partii był skierowany i na niezależne sądownictwo, i niezależne media. Jeśli niezależne media padną, to chyba nie będzie tej wolności.
Pałasiński chciał dowiedzieć się, czy jej środowa decyzja o reasumpcji przegranego głosowania, to sprawa dla zwykłego sądu, czy może już dla Trybunału Stanu.
– Wydaje mi się, że w przypadku pani marszałek to byłaby sprawa dla sądu powszechnego, a nie dla Trybunału Stanu (...) Wierzę w to, że osoby, które dzisiaj naruszają prawo, w przyszłości poniosą tego konsekwencje – powiedział Igor Tuleya.
O czym jeszcze Jacek Pałasińki porozmawiał z sędzią Igorem Tuleyą, dowiecie się z najnowszego odcinka podcastu "Allegro ma non Troppo, czyli godzina z Jackiem". Zapraszamy do słuchania, oglądania i komentowania.
Jacek Pałasiński – teatrolog, dziennikarz telewizyjny i radiowy, korespondent, Członek Zarządu Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech. Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza).
"Allegro ma non troppo", czyli godzina z Jackiem, to nowy podcast naTemat.pl, w którym znakomity dziennikarz Jacek Pałasiński, rozmawia z wybitnymi osobistościami na istotne tematy, z lekkim przymrużeniem oka. Samo "allegro ma non troppo" to termin muzyczny, który potocznie oznacza "wesoło, ale nie za bardzo" i taki też jest motyw przewodni podcastów Pałasińskiego.