"Dziadostwo". Ekspertka bez litości oceniła produkt od Książula

Agnieszka Miastowska
08 stycznia 2025, 10:23 • 1 minuta czytania
Książula chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To youtuber, który sławę zdobył dzięki treściom polegającym na testowaniu jedzenia, głównie kebabów. Tym razem to jednak on został zrecenzowany, a właściwie produkt, który Książulo proponuje w swoim sklepie. Pewna modowa ekspertka oceniła czapkę z logo Muala. "To jest dopiero dziadostwo" – nie gryzła się w język.
Oceniła produkt Książula bez litości. "Muala to jednak nie jest" Fot. YouTube @Książulo/TikTok @wisniewska_karoolina

Oceniła produkt Książula bez litości. "Muala to jednak nie jest"

Książulo nie jest oczywiście wyjątkiem, jeśli chodzi o ubrania sygnowane swoim nazwiskiem czy raczej swoim logiem. Merch youtuberów, czyli ubrania i gadżety sygnowane ich nazwiskiem, logiem lub charakterystycznym motywem, to sposób na wyrażenie przynależności do społeczności twórcy.


Najczęściej obejmują one koszulki, bluzy, czapki, kubki czy plecaki z unikalnymi wzorami nawiązującymi do stylu i treści kanału. Merch to dla fanów nie tylko praktyczne przedmioty, ale także sposób na okazanie wsparcia ulubionemu twórcy, a dla youtuberów – źródło dodatkowego dochodu i budowanie więzi z widzami.

Niestety często produkty te projektowane są z myślą o wysokich dochodach twórcy, jednak na słabych materiałach i właśnie za to oberwało się Książulowi ze strony Karoliny Wiśniewskiej, która w mediach społecznościowych prowadzi kanał o tematyce modowej.

Gdy spojrzała na skład czapki od Książula, dopiekła youtuberowi, podkreślając że lubi jakościowe produkty (jedzeniowe), a sam proponuje swoim fanom "dziadostwo".

– To jest Książulo i, jak doskonale wiemy, nie lubi dziadostwa. Dlatego niesamowicie zdziwił mnie fakt, że w jego sklepie internetowym można kupić coś takiego. Czapka zimowa za 85 zł, a w składzie 100 proc. akryl. To jest dopiero dziadostwo – grzmi Karolina.

– Ja całkowicie rozumiem koszty produkcji, prowadzenia firmy w Polsce, to wszystko składa się na cenę finalną. Ale zamiast tego gów***nego akrylu można było użyć po prostu bawełny i byłoby 100 razy lepiej. Z tego co widziałam na filmikach Książula to on sam śmiga w wełnianych czapkach, a swoim fanom wciska akryl. Muala to jednak nie ma – podsumowała tiktokerka.

Trzeba jednak podkreślić, że produkty z materiałów lepszej jakości byłyby oczywiście o wiele droższe w produkcji, a tym samym fani płacili by więcej. Pojawia się więc pytanie, czy woleliby postawić na jakość, czy liczy się dla nich jak najniższa cena.