O autorze
Cześć. Nazywam się Adam Grzesik
Na codzień prowadzę własne firmy i pomagam innym przedsiębiorcom zarabiać pieniądze. Robię to poprzez dzielenie się praktyczną wiedzą, ciekawymi warsztatami i podczas konsultacji.

Przez wiele lat pracowałem na stanowiskach dyrektora sprzedaży, operacyjnego i generalnego. Od ośmiu lat prowadzę własne firmy.

Klienci najbardziej cenią mnie za:
- podejście budżetowe, dlatego zarabiają
- praktyczne rozwiązania, stosuję tylko to co działa w polskich realiach
- upraszanie, w prosty sposób tłumaczę skomplikowane tematy

O tym czym jest finansowa wolność i jak ją osiągnąć. Normalnie, bez emocji.

Internet jest pełen jedynie słusznych sposobów na osiągnięcie wolności finansowej. Kolejni „guru” podają sposoby, dzięki którym osiągniesz upragnioną wolność i nie będziesz musiał pracować. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę, czym jest finansowa wolność. Niewiele osób wie również, że można ją osiągnąć w kilka lat.


Zajmuję się cyframi i budżetami, dlatego lubię zdroworozsądkowe podejście do pieniędzy. Od budowania sieci, piramidy, gadania, niewiele się wydarzy. Głównie dlatego, że większość ludzi nie ma pojęcia czym jest finansowa wolność. Większość ludzie nie wyobraża sobie, że mogliby nie pracować i żyć tak jak lubią. Część ludzi po prostu lubi i potrzebuje pracować. Zmierzmy się więc z tematem wolności finansowej.


Definicja, która jest mi najbliższa brzmi:

„Wolność Finansowa to prowadzenie wymarzonego stylu życia bez konieczności pracy i polegania na kimkolwiek” T.Harv Eker

Co to oznacza? Przede wszystkim trzy rzeczy:
1. żyjesz tak jak chcesz,
2. praca jest możliwością, nie koniecznością,
3. nie jesteś od nikogo zależny.

Jak to osiągnąć? Proponuję, abyś rozważył następujące podejście. Skoro wolność finansowa to wymarzony styl życia, to czy nie rozsądnie byłoby określić ile taki styl życia kosztuje?

Weź proszę teraz kartkę, długopis i oddaj się marzeniom. Policz czego potrzebujesz do wymarzonego życia. Zalecam podliczenie tego w ujęciu rocznym. Możesz zrobić tak jak na poniższym zdjęciu. Oczywiście to tylko przykłady, Ty zapewne masz swoje. Efektem powinien być roczny koszt prowadzenia takiego wymarzonego stylu życia.
Kolejnym krokiem niech będzie coś, co nazywam poszukiwaniem Magicznej Liczby. To ilość pieniędzy, która zapewni Ci możliwość prowadzenia wymarzonego stylu życia, bez konieczności pracy.

Jak ją obliczyć? W zależności od tego w co i jak chciałbyś inwestować, zależy oprocentowanie, które sobie tutaj określisz. Lubisz giełdę i masz system, który zapewni Ci 10% pewnego zysku rocznie, to wpisz 10%. Wolisz lokatę na 5%, wybierz taką formę. Lepsza dla Ciebie będzie kamienica lub inna nieruchomość, to policz jej cenę i roczny zysk.
Na rysunku powyżej podałem przykład podzielenia kosztu rocznego życia przez 5% (lokata), co daje Magiczną Liczbę 2 000 000 zł. To oznacza, że jeśli wpłacisz 2 000 000 zł na lokatę oprocentowaną na 5% otrzymasz 100 000 zł odsetek rocznie. A dokładnie tyle w powyższym przykładzie kosztuje zaplanowany styl życia.

Mamy już Magiczną Liczbę, więc jak ją osiągnąć? 2 000 000 zł to dużo pieniędzy. Chociaż powiem Ci, że każdy człowiek w ciągu życia zarobi minimum 1 000 000 zł, nawet z pensji, pracując przez 42 lata i zarabiając 2 000zł miesięcznie. Co zrobić, aby zamienić 42 lata w powiedzmy 5 lat?

Jeśli i tak musisz ciężko pracować, to czy nie byłoby warto być przy okazji zamożnym i wolnym człowiekiem? Skoro tak, to powinieneś znaleźć sobie sposób i system, który Ci to zapewni.

System podaję na stronie http://wolnoscfinansowa.gr8.com (nie ma tam żadnej sprzedaży, to budżet domowy z instrukcją)

Jeśli chodzi o sposoby, to masz do dyspozycji kilkadziesiąt różnych. Chodzi głównie o to, aby zarabiać tyle pieniędzy, byś mógł odkładać i inwestować budując swoją Magiczną Liczbę.

- wygrana w Lotto,
- odziedziczenie nieruchomości,
- spadek ,
- wyższe zarobki,
- budowa MLM (multilevel marketingu).

O tych sposobach możesz poczytać w internecie. Ja nie jestem od nich specjalistą.
Moją mocną stroną jest biznes. Uwielbiam planować i budować firmy, własne i moich klientów.

Ponieważ dobrze zaprojektowana i prowadzona firma po kilku miesiącach nie tylko da Ci wolność finansową z zysków, ale przede wszystkim, kiedy po kilku latach ją sprzedasz, od razu będziesz miał pieniądze na swoją Magiczną Liczbę. W czasach internetu, wiedzy marketingowej, to właśnie w biznesie możesz najszybciej się wzbogacić i najszybciej osiągnąć wolność finansową.

Jeśli interesuje Cię temat tego jak budować zyskowne firmy sprawdź Kwadrant Zyskownej Firmy. To specjalny model planowania i prowadzenia firmy ukierunkowanej na zysk i docelowo na funkcjonowanie bez właściciela.

Powodzenia w Twojej drodze do Finansowej Wolności.

Adam Grzesik
Pomagam Firmom Zarabiać Każdego Dnia