O autorze
Adam Szejnfeld – były radny, burmistrz, wiceminister gospodarki. Poseł III, IV, V, VI i VII kadencji Sejmu RP. Autor słynnego antybiurokratycznego i progospodarczego „Pakietu Szejnfelda”. Urodzony 13 listopada 1958r. w Kaliszu, mgr prawa – ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji, kierunek prawo. W przeszłości działacz społeczny i związkowy – w latach osiemdziesiątych członek legalnej i podziemnej ,,Solidarności”, internowany w więzieniach we Wronkach i w Gębarzewie. W latach 2007 – 2009 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. W obecnej VII kadencji Sejmu jest przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw deregulacyjnych (wcześniej był przewodniczącym sejmowej Komisji Skarbu Państwa). Jest także członkiem Akademii Polskiego Sukcesu, Kapituły Konkursu „Teraz Polska”, Rady Programu „Polski Sukces” Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Kapituły „Fair Play” Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Cent For Future i Perły Polskiej Gospodarki anglojęzycznego miesięcznika Polish Market.

Nie taki diabeł straszny, jak go malowali!

Wykup ziemi, ogromna podwyżka cen, bankructwo firm, niewyobrażalna konkurencja, limity produkcyjne, zalew żywności zmodyfikowanej genetycznie, upadek moralności i wartości narodowych, utrata suwerenności... Chyba wszyscy pamiętają hasła, którymi straszyli Polaków przeciwnicy wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej przed referendum akcesyjnym zaplanowanym na 7 i 8 czerwca 2003 r. Eurosceptyczne partie prześcigały się wówczas w wymyślaniu coraz to nowych argumentów, które miały przekonać polskie społeczeństwo do zaznaczenia odpowiedzi „NIE” przy pytaniu: Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej? Mija 15 lat. Warto może więc przyjrzeć się, czy którekolwiek z antyunijnych straszydeł naprawdę miało ostre szpony i zęby.


„Niemcy przyjadą i wykupią naszą ziemię”. Od 2004 r. systematycznie maleje ilość gruntów kupowanych przez cudzoziemców. W 2003 r. wydano prawie 1,6 tys. zezwoleń na zakup nieruchomości, w 2005 r. było ich 600, a 2017 r. już tylko 224. Największe zainteresowanie nabyciem nieruchomości w Polsce wykazują cudzoziemcy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, ale wśród osób fizycznych są to nie Niemcy, ale… obywatele Ukrainy. W 2017 r. otrzymali oni 134 zezwolenia, co stanowi prawie 50 proc. wszystkich zezwoleń dla obcokrajowców na nabycie nieruchomości gruntowych!


„Grozi nam upadek polskiego rolnictwa”. Już po wejściu do UE mówiono, że rolnictwo nie skorzystało na intergracji, a marne dopłaty, które dostali rolnicy, nie zrekompensowały im nawet wzrostu kosztów produkcji. Z perspektywy 14 lat, widać jak ogromną okazało się to bzdurą. Od wejścia Polski do UE do naszego rolnictwa skierowano ponad 45 mld euro. Rolnicy, którzy najbardziej byli przeciwni przystąpieniu do Wspólnoty, stali się jej największymi beneficjentami. W ciągu ostatnich 14 lat przeciętny miesięczny rozporządzalny dochód polskiego rolnika zwiększył się o ponad 80 proc., a roczne wydatki na inwestycje powiększyły się aż 200 %. Dzięki skutecznemu wykorzystaniu przyznanych nam środków polskie rolnictwo przeszło prawdziwą metamorfozę odnosząc obecnie wielkie sukcey w Europie i na świcie.


„Czeka nas załamanie polskiego złotego”. Hym… 1 maja 2004 r. 1 euro kosztowało 4,78 zł, a 30 maja 2018 r. tylko 4,31 zł. Dzięki mocnej złotówce, nie spełnił się też czarny scenariusz o niewyobrażalnej drożyźnie. Inflacja pozostawała na poziomie innych krajów Unii. Owszem, ceny poszły w górę, ale dlatego, że w tym czasie rosły też płace i zwiększała się siła nabywcza pieniądza. Nie doszło także do masowych bankructw polskich firmy. Odwrotnie. Na Wspólnym Rynku radzą one sobie świetnie. Pomiędzy 2003 a 2012 r. zyski eksporterów powiększyły się np. o niemal 200%. Szacuje się, że dzięki obecności na jednolitym rynku polscy przedsiębiorcy zarabiają dodatkowo 300 mld zł rocznie!


Unia Europejska to spełnienie marzeń pokoleń Polek i Polaków o byciu częścią społeczności Cywilizacji Zachodu. Po latach przymusowej izolacji i walki o niezależność, w końcu się udało! Wybraliśmy demokrację, praworządność, wolność, równość, rozwój i otwartość. Wartości, które są podstawą istnienia Zjednoczonej Europy. Trzeba tego bronić! To polski interes stanu!

Adam Szejnfeld
Poseł do Parlamentu Europejskiego
www.szejnfeld.pl
www.kobiecastronazycia.pl
www.facebook.com/PoselSzejnfeld/
www.twitter.com/szejnfeld
www.instagram.com/szejnfeld/#Referendum #AkcesjaDoUE #ReferendumAkcesyjne #DobraDecyzja #TakDlaUE #Bruksela #Strasburg #ParlamentEuropejski #UE #UniaEuropejska #EPP #EPL #PlatformaObywatelska #PO #AdamSzejnfeld #PE #EPL #EPP #Polska #Europa #Wielkopolska

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WARTO WIEDZIEĆ 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż