O autorze
Adam Szejnfeld – były radny, burmistrz, wiceminister gospodarki. Poseł III, IV, V, VI i VII kadencji Sejmu RP. Autor słynnego antybiurokratycznego i progospodarczego „Pakietu Szejnfelda”. Urodzony 13 listopada 1958r. w Kaliszu, mgr prawa – ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji, kierunek prawo. W przeszłości działacz społeczny i związkowy – w latach osiemdziesiątych członek legalnej i podziemnej ,,Solidarności”, internowany w więzieniach we Wronkach i w Gębarzewie. W latach 2007 – 2009 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. W obecnej VII kadencji Sejmu jest przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw deregulacyjnych (wcześniej był przewodniczącym sejmowej Komisji Skarbu Państwa). Jest także członkiem Akademii Polskiego Sukcesu, Kapituły Konkursu „Teraz Polska”, Rady Programu „Polski Sukces” Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Kapituły „Fair Play” Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Cent For Future i Perły Polskiej Gospodarki anglojęzycznego miesięcznika Polish Market.

Moi drodzy

Każda kadencja ma to do siebie, że się zaczyna i… kończy. Moja właśnie się skończyła. To zdjęcie wykonane zostało w ostatnim dniu mojego pobytu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Dzisiaj pragnę jeszcze raz, ponieważ robiłem to już wielokrotnie, podziękować wszystkim Wielkopolanom, którzy pięć lat temu oddali na mnie swój głos.


Suma tego poparcia pozwoliła mi w 2014 roku zając pierwsze miejsce wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach do PE. Minione 5 lat było z jednej strony czasem pracy nad celami, ideami i prawem Unii Europejskiej, a z drugiej strony walki o polskie interesy w ramach redystrybucji dóbr Wspólnoty pomiędzy kraje członkowskie. Szkoda, bardzo szkoda, że przez ten okres musieliśmy też bronić wizerunku naszego kraju, jako państwa demokratycznego, praworządnego, szanującego takie wartości, jak równość, równouprawnienie, prawa człowieka i obywatela. Niestety, w kontekście działań prezydenta, rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz parlamentarnej większości PiS w polskim Sejmie i Senacie, zadanie to było w zasadzie nie do wykonania. Mam jednak nadzieję, że swoją postawą podtrzymaliśmy dobrą opinię o naszych obywatelach. Wszak, to obecna władza, a nie Polacy, niszczą dorobek ostatnich trzydziestu lat polskich przemian ustrojowych.
Moi drodzy, życzę nam wszystkim, aby od jesieni powrócił w Polsce szacunek do niedawnej przeszłości, a zarazem, żeby żebyśmy razem mogli zacząć naprawiać teraźniejszość oraz wznowić budowę dobrej przyszłości. Czy tak się jednak stanie będzie zależało od jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu. Od Waszych wyborów!
Pozdrawiam,
Adam Szejnfeld
#KoalicjaEuropejska #KoalicjaObywatelska #KoalicjaEuropejskaSamorządowa #PlatformaObywatelska #Wielkopolska #ParlamentEuropejski #EPP #EPL #PO #szejnfeld @szejnfeld #AdamSzejnfeld
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy