O autorze
Dziennikarz z zamiłowania od 17 roku życia. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wcześniej związany z "Pressem" i "Faktami" TVN. Kocham nowe technologie i politykę.

Afera facebookowa wyjaśniona: To nie poseł PiS "polubił" zdjęcia młodych modelek, tylko jego asystenci

- Ciężko jest być w dwóch miejscach jednocześnie. Ten profil został zlike'owany dokładnie w tym samym czasie, kiedy nagrywałem przed kamerą wypowiedź dla Superstacji - tłumaczy Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. To reakcja na niewybredne żarty mediów, które podały, że podczas debaty w sprawie Amber Gold poseł polubił na portalu społecznościowym filmik z młodymi modelkami. Czy rzeczywiście nie mógł dodać like'a? Sprawdziłem.


W czwartek miałem okazję nagrywać posła Andrzeja Jaworskiego na temat upomnienia, które Robert Biedroń i Andrzej Rozenek dostali od klubu Ruch Palikota. Z plików, które utworzyła kamera wynika, że nagranie rozpoczęło się o 13.22. Tymczasem z opublikowanych w sieci screenshot'ów profilu Andrzeja Jaworskiego wynika, że polubił linka o 13.07, czyli kwadrans wcześniej. Czy to tylko różnica w ustawieniach czasu?

Poseł postanowił wyjaśnić sprawę i zadzwonił do osób, które prowadzą jego profil na Facebooku. Okazało się, że to oni polubili linka z młodymi modelkami. Zapewnia, że nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzy - Dostali poważny opr..., ponieważ powinni konsultować tego typu rzeczy, jeżeli mogą budzić poważne wątpliwości - mówi w rozmowie z Superstacją gdański poseł PiS.

Nie będzie jednak wyciągać wobec asystentów konsekwencji, ponieważ w jego ocenie mieli dobre intencje. Zdjęcia, które polubili miały pokazać patologie, do których dochodzi w świecie mody. - Sama akcja, która walczy z anoreksją wśród modelek nie jest taka zła - dodaje.


Jeszcze w czwartek w rozmowie z Radiem Gdańsk poseł Jaworski twierdził, że "ktoś robi mu numery" na profilu, bo wcześniej zamieścił tam zdjęcie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z ironicznym komentarzem. To samo, które późnym wieczorem zaprezentował na swoim tablecie Antoni Macierewicz. Na piątkowym briefingu zamieszczenie przez Jaworskiego tej fotografii na Facebooku pochwał Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

W całej sprawie dziwi pewien brak dystansu parlamentarzysty. Przecież tak naprawdę nic strasznego się nie stało i "opr..." dla asystentów nie był potrzebny. Gdyby parlamentarzysta miał dystans, mógłby powiedzieć, że debata była tak nudna, a premier i ministrowie tak nieprzekonujący, że musiał odprężyć się przy pięknych kobietach. Co w tym złego? Bronią go nawet w Ruchu Palikota. - Zdarzają się wirusy, które same dodają takie like'i. Poza tym posłowie są tylko ludźmi. Debata trwała prawie 16 godzin - mówi Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Negatywne komentarze na Allegro się opłacają. Za ich usunięcie płacą nawet 80 zł
TYLKO W NATEMAT 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Afera podkarpacka. Zatrzymano byłych funkcjonariuszy CBŚP i CBA