O autorze
Zamiłowanie do sportu zaszczepili jej rodzice. Już jako kilkuletnia dziewczynka jeździła z nimi na nartach i chodziła po górach. Jednak na poważnie sportem, a dokładnie chodem sportowym, zajęła się dopiero, mając 17lat. Jest olimpijką, rekordzistką kraju i 12 zawodniczką Mistrzostw Europy z Barcelony, ale jak mówi: największe sukcesy dopiero przed nią.

Spełniłam swoje marzenie!

foto Emmanuel Tardi
Na początku chciała jeszcze raz ślicznie podziękować wszystkim, którzy pomagają mi w realizacji marzeń. W szczególności mojemu trenerowi Szymonowi Wdowiakowi, rodzinie, przyjaciołom, mojemu klubowi AZS AWF Katowice, uczelni AWF Katowice, Fundacji „Biegamy z Sercem” oraz Wam drodzy Kibice.16 marca podczas IAAF Race Walking Challenge zajęłam 4 miejsce, a osiągnięty wynik 1:29:08 jest lepszy od mojego rekordu życiowego o prawie 2 minuty, a co najważniejsze ustanowiłam nim nowy rekord Polski w chodzie na 20km :) Marzyłam o tym już od prawie trzech lat. Pierwszą próbę poprawienia rekordu podjęłam we wrześniu 2011r podczas Mistrzostw Polski w Warszawie. Tam niestety zabrakło mi nieco ponad 20 sekund. Od tego czasu rekord Polski został poprawiony z 1:30:31 na 1:29:44 przez Paulinę Buziak. A więc poprzeczka poszła w górę, co mnie nie zniechęciło, a wręcz przeciwnie, zmotywowało do cięższej pracy. W końcu moja determinacja, oraz praca włożona w przygotowania, zaowocowała upragnionym rezultatem. Jednak to tylko jeden z moich celów, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc mam już kolejne założenia :)

Wracając do zawodów, to od startu do 14km prowadziłam pierwszą grupę dziewczyn. Samopoczucie miałam bardzo dobre przez cały dystans, jednak z powodu zmęczenia nóg, nieznacznie zwolniłam ostatnie kilometry. Co tylko cieszy, bo wiem, że jestem przygotowana na jeszcze lepszy rezultat i mam duże rezerwy. Mimo tego, że jestem niesamowicie szczęśliwa z tego wyniku, to czuję lekki niedosyt po tym stracie, więc będę chciał go poprawić w najbliższym czasie.

Teraz do końca tygodnia odpoczywam, a po niedzieli wracam do trenowania dwa razy dziennie. W najbliższym czasie planuję wystartować w Podebradach, również na dystansie 20km. Jednak będzie to start z marszu, a więc bez specjalnego przygotowania i odpuszczania treningów. W przyszłym tygodniu rozpoczynam również zgrupowanie w Spale, z którego będę na bieżąco zdawać relacje na moim fanpage.


Buziaki
Agnieszka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INN:Poland 0 0Sieć 5G to nie tylko szybszy Netflix. To również ochrona amazońskich lasów deszczowych
0 0To nie będą tanie święta. Polacy w tym roku będą musieli wydać krocie
Diverse 0 0Na pewno masz w szafie ubrania z ich logo. Teraz będą w nich jeździć uczestnicy Rajdu Dakar
INN:Poland 0 014 prostych sposobów na bardziej ekologiczne życie. Od tego warto zacząć

TYLKO W NATEMAT

0 0Nie możesz pojąć, dlaczego PiS stawia na Pawłowicz i Piotrowicza? Eliza Michalik ma teorię
0 0"Znów muszę bronić Polski". Patryk Jaki w swoim żywiole, sprawdziliśmy jego aktywność w PE
0 0Prof. Jerzy Bralczyk ocenił pierwsze posiedzenia nowego Sejmu
0 0"Kaczyński jest wam wdzięczny". Posłowie Lewicy wsparli PiS w ważnym głosowaniu
0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
0 0Ważył 900 gramów i... uratował życie swojego brata. Lekarze nazwali to cudem
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Volvo 0 0Ten samochód to fenomen. Wielu próbowało zrobić podobny, udało się tylko jednej marce