O autorze
Nazywam się Albert Borowiecki i jestem autorem bloga www.4gentleman.pl. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale moją pasją jest moda męska i wszystko to, co jest otoczką męskiego świata. Na blogu pojawiać się będą zagadnienia związane z męską modą, elegancją oraz tematy dotyczące pielęgnacji i stylu życia.

Faceci też lubią modę!

Przeszukując internet, dzisiaj bez trudu możemy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania dotyczące noszenia ubrań. Dyskusja już od dawna toczy się na blogach, forach, czy portalach. Mało jest natomiast miejsc, czy wydarzeń podczas, których faceci mogą wyjść z za internetowej zasłony. Porozmawiać o modzie męskiej, o trendach przy kawie, czy jakimś trunku. Stąd też by ukazać tą męską modę nie na szklanym ekranie komputera powstała inicjatywa. Warszawa Pod Krawatem


Czym jest Warszawa Pod Krawatem? Jest to akcja ukazująca mężczyzn jako świadomych i aktywnych uczestników modowych przemian, rewolucji jakie ostatnio możemy zauważyć. Dzisiaj już nie tylko kobiety rozmawiają o trendach na nadchodzący sezon. Dzisiaj mężczyźni też przywiązują uwagę do ubioru i chcą wyglądać dobrze. W pędzie życia często nie zauważamy tego co się wokół nas dzieje. Tak naprawdę dżentelmeni, faceci dobrze wyglądający, zajmujący się męską elegancją są wśród nas już od dawna. Dzięki temu, że coraz częściej widzimy ich na kanapach programów śniadaniowych. Słyszymy ich w radiu, czy oglądamy na pierwszych stronach magazynów, wychodzą z cienia. Cienia ciemnych uliczek, by zaznaczyć, że wcale tak źle z tą modą męską nie jest (choć jeszcze wiele pracy przed nami). Krótko - zaczynamy mówić o modzie już nie tylko damskiej, ale i męskiej. Czas by rozmawianie o trendach i modowych nowinkach przy kawie nie było już uznawane jako kobiece zjawisko. Tym jest właśnie Warszawa Pod Krawatem. Zachęceniem mężczyzn do dyskusji i pracy nad własnym stylem.
Samo wydarzenie ukazuje sylwetki czterech mężczyzn. Cztery inne historie, cztery inne style, ale jedno ich łączy. Pasja, którą jest moda męska!
Samo wydarzenie nawiązuje do "sprezzatury". Czym ona jest? Nie jest to styl ubioru, nie jest to konkretny typ ubrań. Jest to sposób ich noszenia. Swoboda, nonszalancja, a zarazem wiedza. Bo zasady by łamać, trzeba najpierw je poznać. Tak najprościej opisać sprezzature, która wywodzi się z Włoch. Poniżej relacja z pierwszej edycji "Warszawa Pod Krawatem".


Materiał wideo
Oczywiście każde wydarzenie ma swoją relację wideo. My tez taką mamy. Poniżej materiał do obejrzenia. Więcej na moim blogu!
fot. Rafał Chobot
video: Aleksander Jezierski

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...