O autorze
Z zawodu jestem matematykiem, ale przez 30 lat pracowałem w informatyce teoretycznej, a przez następne 20 prowadziłem rodzinną firmę cukierniczą istniejącą od roku 1869. Później — po przekazaniu zarządu firmy synowi Łukaszowi i synowej Małgosi — znów powróciłem do uczenia, choć nie informatyki, ale zarządzania. Szczególnie interesują mnie współczesne aspekty zarządzania jakością, a w tym motywowanie godnościowe jako przeciwieństwo metody kija i marchewki. Interesuje mnie też gospodarka wolnorynkowa, ekologia języka ojczystego (mówmy „w cudzysłowie”, a nie „w cudzysłowiu”) i parę innych tematów. Po pracy lubię teatr, muzykę baroku, Gabriela Garcię-Marquez, narty (zjazdowe i ski-alpinizm), wioślarstwo (skif), windsurfing i rower górski.
Mam też szczególną prośbę do dyskutantów: na moim blogu nie używajcie wulgaryzmów i innych nieobyczajnych zwrotów i określeń. Dyskutujmy na argumenty, a nie na epitety. Spróbujmy, może nam się uda.

Teologia dla młodzieży

Jako mój prezent na Święta Bożego Narodzenia 2017 chciałbym Państwa zaprosić do wysłuchania serii bardzo ciekawych wykładów prof. Stanisława Obirka pt. "Teologia dla młodzieży" wydanych przez Fundację Edukacja Przyszłości.Oddajemy w Państwa ręce cykl kilkunastu filmów, w których profesor Stanisław Obirek, antropolog kultury patrzący na religię jako na zjawisko kultury, dzieli się swoimi refleksjami na temat zjawiska religii i szerzej — duchowości i poszukiwania Prawdy. Po udostępnieniu ostatnich trzech filmów, o upolityczniomym Islamie, różnorodności, która nie łączy wyznawców Judaizmu i o duchowości człowieka, która spaja na nowo, ponad podziałami, osoby poszukujące sensu i prawdy w swoim życiu — zrobimy przerwę i właśnie w czasie tej przerwy chcielibyśmy zaprosić Państwa do oglądania, dyskutowania w komentarzach a także do dzielenia się z nami swoimi refleksjami o tym, co chcieliby Państwo zobaczyć i usłyszeć w kolejnych seriach, bo zamierzamy do tematu wrócić. Swoje uwagi proszę kierować na adres mailowy mankiewicz.l@edukacjaprzyszlosci.pl".

Aby wysłuchać kliknij: Teologia dla młodzieży
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka