O autorze
Zawodowo adwokat. W wolnych chwilach zajmuję się filozofią prawa, etyką, filozofią społeczną i filozofią w ogóle.

Uważam, że światu potrzeby jest kolejny renesans. Nic jednak nie wskazuje, aby miał on nastąpić. Dlatego ze względnym spokojem oczekuję apokalipsy. W jej obliczu większość naszych problemów staje się pozorna. Dotyczy to również problemów prawa i filozofii. Przede wszystkim o tym ma być ten blog, a co z tego wyjdzie..., zobaczymy.

e-mail: jedrek.gasior@gmail.com

Zapraszam również na mój blog związany głównie z przyrodą miejską, problemami samorządności, społeczeństwa obywatelskiego, etc. gasiorowski.e-sochaczew.pl oraz na stronę mojej kancelarii: Adwokat Andrzej Gąsiorowski

Urlop, czyli Donatan i Cleo pozamiatali

No więc po długiej i ciężkiej pracy zakończonej względnymi sukcesami, pozwoliłem sobie na dwa dni samotnego urlopu. Wiem, to niedużo, ale jeśli ciągle wpada się z deszczu pod rynnę, to chwila przerwy rozciąga się niczym czas w teorii względności, a urlop za granicą przemienia w doświadczenie metafizyczne. Tymczasem na obczyźnie kolega pokazuje mi Donatana i Cleo na Eurowizji. Czyli jadę gdzieś, a wracam do Polski. Wracam do Polski wielkiej, pięknej, pełnej życia. Przepełnionej wolą mocy.


No więc patrzę na Cleo i dziewczyny (w Polsce nie chciało mi się oglądać, a zagranico od razu wszystko smakuje inaczej), patrzę, patrzę i podziwiam, a refleksja filozoficzna nasuwa się sama. Toż to czysta wola mocy. Polacy – Słowianie przełamujący stagnację Europy. Życie skwierczące niczym sadzone na patelni. Zwycięstwo witalności nie zatrute refleksją. Polski czołg walący z wielkiej armaty pociskami z kwiatów (niech będzie, że z kwiatów, chociaż mam na myśli inne pociski).

Wola mocy, wola mocy znad Wisły zwycięża. Czy Donatan i Cleo wygrają, to jest rzecz bez znaczenia, bo życie już wygrało. Wola mocy triumfuje. Precz z kobietami z brodą! Precz z preczem!

Czas wstawać i ruszyć w jedno z wielu dekadenckich europejskich miast, którego nazwa jest bez znaczenia. Wola mocy, jeśli zechce, przełamie wszystko.

PS Wielki szacun dla Donatana za usunięcie się w cień.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...