O autorze
Andrzej Kosendiak dyrektor naczelny Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, a także festiwali działających w ramach NFM (Wratislavia Cantans, Leo Festiwalu, Jazztopad, Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova), artysta, dyrygent i pedagog, animator życia kulturalnego w Polsce, organizator i pomysłodawca przedsięwzięć z dziedziny muzyki poważnej.


www.nfm.wroclaw.pl

Wybory to najlepsza droga

Świat się zmienia, inaczej wyglądał kiedyś, inny będzie w przyszłości. Wobec tego faktu można przyjąć dwie postawy – albo być obserwatorem, albo starać się w tych zmianach uczestniczyć. Jeśli ktoś jest wyłącznie obserwatorem, nie bierze za nic odpowiedzialności, ale i nie ma na nic wpływu.


Mam poczucie, że świat zmieniają ludzie aktywni, więc staram się być wśród nich. Wiele zależy od nas samych. Zwykle są to sprawy dziejące się wokół nas, w domu, pracy, w ramach naszej działalności społecznej.

Samorządy lokalne zajmują się naszym nieco szerszym otoczeniem, a sprawy strategiczne i duże inwestycje są domeną samorządów wielkich miast i województw.

Wybory to najlepsza droga, by pokazać, że zależy nam na tym, by zmieniać rzeczywistość. I to zmieniać ją w takim kierunku, w jakim chcemy. Taką możliwość daje nam demokracja.

Warto skorzystać.

Andrzej Kosendiak
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!