O autorze
Andrzej Kosendiak dyrektor naczelny Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, a także festiwali działających w ramach NFM (Wratislavia Cantans, Leo Festiwalu, Jazztopad, Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova), artysta, dyrygent i pedagog, animator życia kulturalnego w Polsce, organizator i pomysłodawca przedsięwzięć z dziedziny muzyki poważnej.


www.nfm.wroclaw.pl

Wybory to najlepsza droga

Świat się zmienia, inaczej wyglądał kiedyś, inny będzie w przyszłości. Wobec tego faktu można przyjąć dwie postawy – albo być obserwatorem, albo starać się w tych zmianach uczestniczyć. Jeśli ktoś jest wyłącznie obserwatorem, nie bierze za nic odpowiedzialności, ale i nie ma na nic wpływu.


Mam poczucie, że świat zmieniają ludzie aktywni, więc staram się być wśród nich. Wiele zależy od nas samych. Zwykle są to sprawy dziejące się wokół nas, w domu, pracy, w ramach naszej działalności społecznej.

Samorządy lokalne zajmują się naszym nieco szerszym otoczeniem, a sprawy strategiczne i duże inwestycje są domeną samorządów wielkich miast i województw.

Wybory to najlepsza droga, by pokazać, że zależy nam na tym, by zmieniać rzeczywistość. I to zmieniać ją w takim kierunku, w jakim chcemy. Taką możliwość daje nam demokracja.

Warto skorzystać.

Andrzej Kosendiak
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun