O autorze
Andrzej Saramonowicz – urodził się w 1965 roku w Warszawie.

Reżyser, scenarzysta, dramaturg, pisarz. Pracował jako redaktor i dziennikarz m.in. w "Gazecie Wyborczej", Telewizji Polskiej, ""Vivie!" oraz " Przekroju".

Autor największych filmowych polskich hitów komediowych w XXI wieku (m.in. "Ciało", "Testosteron" i "Lejdis"). "Testosteron" - stale obecny w teatrach w kilkunastu krajach - jest jedną z najpopularniejszych obecnie polskich sztuk teatralnych na świecie.

Jako pisarz debiutował w 1990 w kultowym dziś piśmie literackim „bruLion”. W 2015 roku opublikował swoją pierwszą powieść - „Chłopcy”.

Jest mężem pisarki Małgorzaty Saramonowicz i ojcem dwóch córek.

W obronie Staniszkis

Dzisiejszy hejt na Jadwigę Staniszkis mnie zadziwia. Ona ani trochę nie jest koniunkturalna. Ona jest być może nadmiernie ufna, ale uczciwa. Opowiadała się w 2015 roku za PiS-em, bo uwierzyła, że będzie to taki PiS, jaki zapowiadano w kampanii wyborczej. Tymczasem PiS po dojściu do władzy zaprzeczył niemal wszystkiemu, co obiecywał.


I nie mówcie mi, mądrale, żeście wszyscy wiedzieli, iż PiS tak silnie popłynie w stronę zagarniania koryta, pogardy dla prawa i nacjopopulizmu, bo skala jego zachłanności zdumiała naprawdę wszystkich, łącznie z wieloma zwolennikami partii pana Kaczyńskiego. Partii, która notabene może sobie na wiele pozwolić, bo ma w kontrze chromą opozycję, zamieniającą się - miast się jednoczyć - w niesławny Konwent Świętej Katarzyny (zakładam, że są jeszcze tacy, którzy wiedzą, o czym piszę).

Więc zamiast znęcać się nad panią Staniszkis (która, owszem, miewa skłonność do besserwisserstwa, ale jest umysłem niepospolitym, a takich w Pospolitej naprawdę niewiele), cieszmy się, że ma nadal odwagę mówić głośno, co myśli. Bo takie właśnie działania robią wyrwę w monobloku pisowskiej propagandy.

I pamiętajcie, że nie da się odsunąć panów Kaczyńskiego, Macierewicza, Ziobry i Kuchcińskiego od władzy, jeśli nie odejdą od nich ci, co teraz ciągle przy nich stoją. A odejdą, jeśli będą wiedzieć, że zmienna scena polityczna przyjmie ich z otwartymi ramionami i zaproponuje miejsce w nowej postplatformerskiej i postpisowskiej formacji politycznej.


Bo tylko nowa formacja, będąca połączeniem centrowych i propaństwowych sił, które porzucą PiS i dzisiejszą opozycję, ma szansę na władzę w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu

POLECAMY

0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik