O autorze
Coach, psychoterapeuta z Wrocławia JestesOK i BiznesCoach
„Wierzę, że każdy ma wiele zasobów, by zmieniać to, co niesatysfakcjonujące. Rozumiem jakie tkwią w nas mechanizmy obronne, i jak ciężko je przezwyciężyć, lub wykorzystać na naszą korzyść czy to w biznesie czy w strefie prywatnej.” Anna Drabek

Kiedy miłość boli?

Fot. zbierak.pl
Czy koncentrujesz swoją uwagę na kimś, kto o Ciebie w ogóle nie dba? Starasz się chronić kogoś, kto nie odwdzięcza się tym samym? odpowiada Anna Drabek z JestesOK.pl


TOKSYCZNA MIŁOŚĆ
• To szczęście i nienawiść w jednym;
• Powroty i rozstania;
• Gorące wyznania po kłótni i wyzwiskach;
• Kiedy rezygnujesz z własnych potrzeb;
• Kiedy myślisz on/ona się zmieni, a się nie zmienia.


PAMIĘTAJ
• Ktoś, kto kocha – nie krzywdzi;
• Toksyczna miłość uzależnia, jeżeli chcesz zakończyć taki związek musisz się zmierzyć z syndromem odstawienia jak przy uzależnieniu. Niestety co najmniej jedna ze stron w takim związku nie potrafi istnieć samodzielnie.


MIŁOŚĆ NIEODWZAJEMNIONA
Nie da się zmusić kogoś do uczuć miłosnych, można zmusić do złości, współczucia, przywiązania ale nie do uczucia miłości, nawet jeżeli masz w sobie miłości za dwoje.

KIEDY NIE JESTEŚ KOGOŚ PEWIEN
A kochasz i ta druga strona o tym wie, puść tą osobę wolno, nie trzymaj przy sobie, jeśli wróci będzie Twoja, jeśli nie wróci, znaczy, że jej nie miałeś.

ŻAŁOBA PO ROZSTANIU
Fazy żałoby po zakończonym związku: szok, zaprzeczenie, tęsknota, złość, żal, pogodzenie się ze stratą.

Trzeba je przejść dla własnego zdrowia psychicznego. Jeżeli po 6 miesiącach od zakończenia związku okres tzw. żałoby nie zakończył się, należy zwrócić się do specjalisty, który pomoże odzyskać równowagę emocjonalną i wyjść z emocjonalnego dołka. Dla porównania okres żałoby po utracie (śmierci) bliskiej osoby wynosi rok, jeżeli po roku nadal jesteśmy w emocjonalnym dołku, mamy do czynienia z depresją.


Życie bez ukochanej osoby już nigdy nie będzie takie samo, ale będzie inne. Nie lepsze czy gorsze, po prostu INNE.

Sztuką jest spojrzeć obiektywnie na swoją relacje z utraconym partnerem, dostrzec zarówno dobre jak i złe strony związku. Zamiast idealizować czy wyolbrzymiać zasługi lub krzywdy.

BŁĘDY
Każdy z nas popełnia w życiu błędy, istotne jest by wyciągać z nich wnioski, umieć przeprosić lub naprawić, jeśli się da. Jeżeli jest za późno, pomóżmy komuś innemu, dla oczyszczenia, odpokutowania, zrzucenia ciężaru.

To normalne, że przeżywamy w swoim życiu chwile cierpienia, frustracji, szczęścia i inne. Aby złe chwile móc wykorzystać na swoją korzyść wyciągajmy z nich konstruktywną naukę, wówczas bliżej nam będzie do pozytywnych wydarzeń, zamiast zatrzymywać się na cierpieniu, czy obwinianiu. I NIE MUSISZ BYĆ IDEALNY, osoby szczęśliwe oceniają siebie po prostu na 4. Gdyż dają sobie asertywne prawo do popełniania niezamierzonych błędów. Znają i lubią siebie za swoje mocne strony, a nad słabymi pracują lub akceptują je, nie krzywdząc innych.

Anna Drabek coach, trener, terapeuta z Wrocławia
Prowadzi sesje w gabinecie i online.
www.JestesOK.pl i www.BiznesCoach.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu