O autorze
Ekspertka równościowa, socjolożka, publicystka. Felietonistka "Dziennika Opinii". Współorganizatorka III Europejskiego Kongresu Kobiet. Autorka "Pocztu przeciwników praw kobiet" wystawionego w Muzeum Sztuki w Łodzi. Napisała pracę dyplomową o matce socjologii, Harriet Martineau. Interesuje się polityką, herstorią i social media. Miłośniczka dobrej kawy i muzyki Beatlesów. Twittuje.

6 argumentów Gądeckiego przeciw in vitro, których nie umieścił w liście do Prezydenta

Czechow powiedział, że sztuka pisania to sztuka skracania, ale w liście do Prezydenta Komorowskiego obywatel - arcybiskup Gądecki zdecydowanie przesadził. Z okazji jego sprzeciwu wobec ustawy dotyczącej leczenia niepłodności, w tym metodą in vitro, warto przypomnieć jego... hmm... merytoryczne argumenty, których nie umieścił w liście do Prezydenta.
1) Rzecz sama w sobie jest grzeszna i sumienie jest błędne, jeśli ocenia in vitro jako metodę godziwą. (...) Będziemy walczyć z in vitro jak z aborcją (30.06.2015).

2) Dominujący sposób myślenia podsuwa czasem rodzaj fałszywego współczucia, które uważa za pomoc umożliwienie kobiecie aborcji, za akt godności dokonanie eutanazji, za osiągniecie wyprodukowanie dziecka (24.05.2015).

3) Niech małżeństwa dotknięte krzyżem bezdzietności nie ulegają pokusie użycia złych i niegodnych metod poczęcia dziecka (05.04.2015).

4) Trudności to są zazwyczaj te zewnętrzne, to znaczy Państwo - Kościół, w tym sensie forsowania ustaw które są ewidentnie niezgodne z duchem chrześcijańskim. Robią to tak zwani katolicy, co jest jeszcze bardziej trudne do zaakceptowania (11.03.2015).

5) Sztuczna inseminacja ludzi, która, choć to nie zamierzone, sprowadza ich do poziomu zwierząt (10.03.2015).

6) Jedność i zespolenie między małżonkami zostają oddzielone od aktu poczęcia: plemniki uzyskuje się od ojca w akcie samogwałtu, manipuluje się wielokrotnie organizmem matki, a dziecko staje się „produktem” (05.03.2013).

***

Obszerny katalog wypowiedzi biskupów (w tym wypowiedzi władz Kościoła rzymskokatolickiego będące naciskiem na władze Państwa polskiego) znajduje się na stronie Watykanizacja: watykanizacja.blogspot.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...