O autorze
Anna Omielan - ur. 14. maja 1993r. w Dąbrowie Białostockiej pływaczka. Mistrzyni świata, wielokrotna mistrzyni Polski. Zawodniczka białostockiego Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Start”. Pływa od dziecka. Pierwszy sukces osiągnęła w wieku 10 lat, zdobywając na zawodach jeden złoty i dwa srebrne medale. Następnie zdobywała laury na wielu imprezach w Polsce i zagranicą. Za swój największy dotychczasowy sukces uważa medale mistrzostw świata i występ na Paraolimpiadzie w Pekinie. Prowadzi liczne spotkania z młodzieżą podczas których uświadamia słuchaczy, że niepełnosprawność nie jest życiowym kalectwem, motywuje do szukania pasji i do działania. Ciężko pracuje i dąży do perfekcji. Najważniejszym celem sportowym jest dla niej teraz występ na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro.

3 dni, 350 zawodników i 2 miejsce!

Anna Omielan, stypendystka Renault Handisport Team
3 dni trwały Otwarte Zimowe Mistrzostwa Polski w Szczecinie i zgromadziły aż 350 zawodników z 29 państw. Wśród nich byli m.in. paraolimpijczycy i rekordziści świata, czyli najlepsza śmietanka pływacka z całego globu. Poziom był bardzo wysoki, a ja byłam bardzo podekscytowana startem w tych zawodach.Wykonałam na tych mistrzostwach ambitny plan startów na 10 dystansach, żeby sprawdzić jakie osiągam wyniki w kontekście minimów na paraolimpiadę. I tak oto na dystansie 50 metrów stylem motylkowym uzyskałam wysoką, trzecią pozycję w klasyfikacji wszystkich grup na 20 startujących zawodniczek. Wraz z koleżankami zajęłyśmy także 3 miejsce w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. W klasyfikacji generalnej w swojej grupie uplasowałam się ostatecznie na drugim miejscu!

Zawody były bardzo emocjonujące, a o ich wysokim poziomie świadczy pobity rekord świata oraz liczne kwalifikacje do Rio de Janeiro. Teraz mam jeszcze większą motywację do treningów i do walki o upragnioną kwalifikację na paraolimpiadę. W najbliższych miesiącach planuję intensywne treningi i przygotowania do zawodów w Białorusi, gdzie miałabym kolejną szansę na zdobycie minimum.
Ten start już w lutym 2016 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno