O autorze
Ukończyłem dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracowałem jako dziennikarz piszący w prasie, pracowałem w telewizji, prowadziłem Festiwal Muzyki Polskiej w Opolu, wiele programów – od kulturalnych przez sportowe po rozrywkowe. Współtworzyłem wydawnictwo Świat Książki, zarządzałem pierwszym polskim kanałem telewizji płatnej Canal + Polska , otworzyłem największe polskie kino wielosalowe - Kinepolis. Mam 2 świetne córki i hałaśliwego psa który wygrywa ze mną w biegach krótko i długodystansowych.

UNIA to POLSKA, POLSKA to UNIA. Tak. To takie proste.

Nie dajmy sie zwariować. Musimy jasno zdawać sobie sprawę , że dziś stoimy przed prawdziwie realnym dylematem ; albo bedziemy w Unii Europejskiej , bedzięmy Krajem o zachodniej mentaloności ceniącym i - co ważniejsze - broniącym wolności każdego z nas , albo pozostaniemy poza Unia. Zostaniemy ponownie czymś, przed czym nasi przodkowie uciekali przez setki lat ; samotnym przedmurzem europy , "miedzyrosją" znowu zależną od rosyjskich kaprysów. Nie ma innej drogi.


Nie pozwólmy sobie wmówić, że konflikt z Brukselą, to konflikt Polski z Unia.

To wyłącznie konflikt rządu PIS z Unią. Rząd to nie Polska. Rząd to nie ja , nie Ty. A tu idzie o nasze prawa i przyszłość.

Ten konflikt wymyślony jest i w każdej sekundzie zarządzany przez strategów PIS - a tych mają tam wybornych.
Konflikt , który - cynicznie - opłaca się PISowi, kreuje zewnętrznego , 'elitarnego' "wroga" i pozwala umocnić się w elektoracie wychowywanym na XIX wiecznej bajce Chrystusa Narodów i karmionym kompleksami "prowincjusza" . Piszę o "prowincjuszu" w cudzysłowie, bo to też kategoria wymyślona z zimną krwią. "Prowincjusz " to ktoś , z kogo szydzą " elity". Proste . Najważniejszą więc linią podziału w tym konflikcie jest anty-elitarność.

Jesteśmy przeciwko "elitom", a każdy kto ma inne zdanie niż my - w oczywisty sposób należy do "elit" , które - wiadomo - działają na szkodę Narodu.

Bo ktoś zawsze jest przeciwko nam; ktoś, oni , tamci , inni - a my cierpimy w słusznej walce , dziś np o "rechrystianiację" Europy. Od pokoleń. Taki nasz los.

Zastanawiające, że ten sam "chwyt" stosuje od lat Rosja. W zasadzie jest to oczywiste, ale waro powtórzyć.
Cały naród cierpi w imię Wielko-mocarstwowej Rosji. "Za Rodinu". Mozemy nie mieć zębów, pieniędzy, opieki medycznej i praw osobistych - w imie Wielkiej Rosji. Możemy boso , w walonkach marznąć w błocie od wielu generacji, akceptować niszczenie szans rozwoju naszych dzieci, zamykać je przed "innym światem" - bo cierpimy dla Wielkiej Rosji. Wszyscy są przeciwko nam, śmieją się z nas, wytykają palcem, ale robią to tylko po to, żeby zniszczyć nasz sen o Wielkiej Rosji. Zobaczcie jakie mamy piękne wojsko. Sami sobie damy rade.

Nie tylko zresztą nasi "patryjoci" , tacy - dla przykładu - Panie i Panowie z "Biało - Czerwonej Drużyny" , ale też - jak wspomniałem powyżej - imć Putin i im podobni używaja dziś tych samych argumentów.

Irański lider fundamentalistów Ali Chamenei też wspomina o "zagranicy", wyposażonej w
" w gotówkę i kontakty ", a także o "ulicy", która chce rozbić jedność fanatycznych islasmistów.

Tak. To tak prymitywnie proste.

Nikt w Europie nie atakuje Polski i Polaków. Wprowadzenie "artykułu 7" zostaje wprowadzone w obronie Polski i Polaków. Naszych praw. Nas wszystkich. Naszych wolności. Nieskrępowanych możliwościu rozwoju. Każdego z nas. Też zwolenników PIS. Artykuł wprowadza się nie dlatego, że "nie chcemy przyjąć żadnego uchodźcy" - jak probuje się nam wmówić. Jedynym powodem tego konfliktu jest łamanie naszych obowiązujących - uchwalonych przez nas samych - praw w bezprawny sposób. To jedyny powód.


Jesteśmy częścią Unii. Narodem który w ramach Unii ma takie same prawa jak Francuz, Grek , Niemiec czy Holender. Obowiązkiem instytucji unijnych jest stawanie w obronie naszych praw, podniesienie ręki, kiedy te prawa są zgrożone. Tak się dzieje teraz.

Tak jak obowiązkiem naszych sądów powinno być stawanie w obronie praw naszych, sąsiada z innego piętra, mieszkańca Radomia, Siedlec, Katowic a nawet Białegostoku. Nie ma tutaj żadnej różnicy. To dokładnie ten sam przypadek.

Demokracja to inny ustrój od tego który nam próbuje suflować PIS.

Rządzący uznają, że skoro wygrali wybory to mogą zrobić z przegranymi co chcą. Także łąmiąc obowiązujące prawo. Bo przegrani to przegrani przecież, wiec niech siedzą cicho. Bo teraz my.
Tymczasem system demokratyczny wymyślono po to , żeby istniały mechanizmy , które bronią przegranych. Mniejszości. Bronią słabszych, praw słabszych, mniejszych.
Ci którzy dziś stawiają sobie za cel "rechrystianizację" Europy powinni wiedzieć o czym mowa. Wiedzą doskanale zresztą. Ci co nie pamiętają - niech wypożyczą - najlepiej w bibliotece - Quo Vadis i poczytają o co chodziło głównemu bohaterowi.

Po to właśnie są demokratyczne przepisy; trój-podział władzy, Konstytucja, artykuły prawne ( też artykuł 7 ) , które są bezpiecznikami chroniącymi nas wszystkich przed autorytarnymi zakusami pozbawienia nas naszych praw. Pod płaszczykiem "demokratycznego wyniku wyborów".

Tak. To tak prymitywnie proste.

Nie pozwólmy więc wmówić sobie, że wszyscy są przeciwko Polsce bo nas - "rządu PIS " nie lubią, że zależymy od Orbana, który pracuje dla Putina.

W Brukseli bronią naszych podstawowych praw , a przede wszystkim praw naszych dzieci.

Pomóżmy im, bo za nas wszystkiego w Brukseli nie zrobią. Jeśli nie pomożemy ; dzieci nam tego nie wybaczą.

Szczęśliwego Nowego Roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wypadek autokaru na Słowacji. Był tak tragiczny, że głos zabrała nawet Čaputová
0 0Ostra jazda, czyli co naprawdę z Arabią Saudyjską chce zrobić przebojowy następca tronu?
0 0"Terrorysta to ktoś taki...". Sikorski przeprowadził poruszający wywiad z Adamowicz
0 0"W Senacie wraca normalność". Nitras pokazał, co się zmieniło tuż po wyborze Grodzkiego
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
0 0Nigdy nie ma tyle czasu, ile trzeba? Oto, co trzeba zrobić, żeby wyrabiać się z zadaniami w pracy
0 0Mamy najgorszych szefów w Europie. To, co fundują rodzicom, woła o pomstę do nieba
0 0Pamiętaj o tym ubezpieczając mieszkanie. To dodatek, który może zrobić sporą różnicę
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
Actina Pact 0 0Dzisiaj tworzą zaplecze polskiego e-sportu. Wcześniej Actina celowała w nieco inny target
0 0Europejskie roboty przegrały z robotami azjatyckimi. Adidas zamyka fabrykę w Europie
0 0Oprócz próśb były groźby? Klich o tym, w jaki sposób PiS miało walczyć w Senacie
0 0PiS rakiem wycofuje się z Piotrowicza. Nieoficjalnie: Duda zgłosi kontrkandydata
Unum 0 0Żyjemy jakbyśmy byli nieśmiertelni. Te dane nie pozostawiają jednak złudzeń
dad:HERO 0 0Najdroższy zegarek świata został sprzedany za absurdalną kwotę. Ten, kto go kupił, ma dobre serce
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"