O autorze
Dziennikarz telewizyjny, specjalizujący się w tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Magazyn rybacki

Usłyszawszy o nowej inicjatywie medialnej pod tytułem "W sieci", pomyślałem najpierw, że to jakiś magazyn dla rybaków. Jednak już pierwszy rzut oka na okładkę rozwiał wątpliwości.


Na cover girl wybrano bowiem panią Martę Kaczyńską, która ze złotą rybką ma tyle wspólnego, co bracia Karnowscy z rzetelnym dziennikarstwem. "Dowiem się, co tam się stało" - zapowiada groźnie na okładce. Z rozmowy, która jest wewnątrz numeru, nie wynika jednak, czego mianowicie pani Marta miałaby się dowiadywać, bo wszystko już wie. Dwa wybuchy, trotyl, zamach. Tyle to my też wiemy, i to od dawna...

Cała reszta równie przewidywalna i mało odkrywcza. Wybuchowy żurnalista Gmyz powtarzający po raz pięćsetny, że skoro napisał, że trotyl był, to napisał. Felietoniści lejący łzy nad tym, jak strasznie przebrzydły reżim ogranicza im wolność słowa, aż muszą wydawać dwutygodnik w 150-tysięcznym nakładzie. Żadnej świeżości spojrzenia, wszystko elegancko, jak pod sznureczek, przepisane z "Poradnika Agitatora". Dokładnie rzecz ujmując, z portalu wpolityce i z portalu SKOK-ów. Szczerze powiedziawszy, takich tekstów to mógłbym pisać po pięć dziennie, żadna to sztuka. W tę dziurawą sieć, panowie rybacy, już nawet sardele chyba się nie łapią.

Już, już, miałem zasilić tym zacnym periodykiem szczerzący się usłużnie kosz na śmieci, ale... w końcu jestem lemingiem, więc segreguję odpady. Z rybackim magazynem pożegnałem się dopiero przy pojemniku na makulaturę. Straciłem trochę czasu i 2 złote groszy 90. Trudno, niech to będzie mój skromny wkład w walkę o wolność słowa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Obejrzałem sequel "Lśnienia". To nie jest zwykły skok na kasę, ale i tak jest z nim problem
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
POLECAMY 0 0Przez nową modę wstydzę się, że mam iPhone’a. Najgłupsza rzecz w smartfonach, jaką widziałem