O autorze
Bartłomiej Ciążyński.
radca prawny, prowadzi Kancelarie Prawną we Wrocławiu. Prezes Fundacji Inicjatywa Kapitału Społecznego. Trochę publicysta ("Rzeczpospolita", "Przegląd", "Dziennik Gazeta Prawna", krytykapolityczna.pl, liberte.pl). Lewak. Leming. Słoik z Kłodzka we Wrocławiu. Przewodniczący SLD we Wrocławiu #alwaysopenminded @BartekCiazynski b.ciazynski@wp.pl

To jest Wielki Wybór

Wybory do europarlamentu nie cieszyły się dotychczas popularnością: frekwencja między 20 a 24%. To się musi zmienić, musimy głosować w najbliższą niedzielę, ponieważ...


To jest Wielki Wybór.

Wybory do europarlamentu nie cieszyły się dotychczas popularnością: frekwencja między 20 a 24%. To się musi zmienić, musimy głosować w najbliższą niedziele, bo:

Po pierwsze, głosujemy za przyszłością Europy. Siły populistyczno-nacjonalistyczne są bardzo mocne. Od Włoch (Liga), przez Niemcy (AfD), Francje (Front Narodowy) po UK (Partia Brexit) zawiązała się nieformalna anty-unijna międzynarodówka. Chcą dezintegracji lub po prostu rozwalenia UE. W Polsce partią dezintegracji jest PiS, a partią rozwalenia Konfederacja. Jeżeli zdobędą większość mamy po Unii - wracamy do państw narodowych, granic, ceł, walut i totalnej marginalizacji naszego świata, bezradności w relacji nie tylko z USA i Chinami, ale również Rosją, Turcją, Indiami. Jeżeli zdobędą ok. 1/3 sparaliżują pracę PE i UE w ogóle, ponieważ ważne sprawy (np. budżet) są w PE głosowane większością kwalifikowaną (2/3 lub 3/5). W dłuższej perspektywie wyjdzie na to samo.

Po drugie, głosujecie za pozycją Polski w Europie. Macie do wyboru ekipę na czele z Escobarem Waszczykowskim, Beatą 27:1, Profesorem „to nie pedofilia, tylko pederastia”, Anną deformą, a ekipą, która Polskę do Unii wprowadzała (Cimoszewicz, Belka, Miller), piastowała najwyższe funkcje (Buzek, Liberadzki, Huebner, Lewandowski) i potrafią załatwić rzeczy. Jeżeli myślicie, że tamci potrafią w Unię to zważcie co załatwili w ostatnich latach. Postępowania przed Trybunałem, na bank wiele mniejszy budżet, ogólną niechęć do nas. Jedną wielką Polski MARGINALIZACJĘ.

Po trzecie, to pierwsza tura wyborów parlamentarnych. Jeżeli większość głosów będzie dla opozycji to schodzimy do szatni przed drugą połową wygrani, świeży, pozytywnie nabuzowani. W partiach jest trochę jak w wojsku: żeby wygrywać musi być morale. Ci ze spuszczonymi głowami po niedzieli nie wygrają w październiku.


Po czwarte, w niedziele padnie od Was odpowiedź na pytanie dotyczące Koalicji Europejskiej. Czy jest ok? Od 2015 r. słychać nawoływanie „Zjednoczona Opozycja”. Przegrani i podzieleni w starciu z nacjo-populistami zagranicą patrzą na polski projekt z zainteresowaniem i podziwem. Że dało się, ale czy można tym wygrywać. Tu też decydujecie, więcej niż tylko o mandatach dla europosłów. Decydujecie czy Koalicja Europejska idzie razem dalej, bo w razie przegranej, to - gwarantuje - dalej nie pojedzie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO