O autorze
Żbik w warszawskiej Alkopoligamii, Wcześniej ART&PR Manager Centrum Artystycznego Sen Pszczoły oraz project manager Fundacji XIX Dzielnica Kreatywności. Organizator wydarzeń kulturalnych, np. Wielkiego Antykwariatu. Kocha Olę.

Kubo Wojewódzki, zaloguj się do myślenia

Logo kampanii "WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA - a robi się to TAK"
Logo kampanii "WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA - a robi się to TAK" https://www.facebook.com/Wyloguj?fref=ts
Otworzyłem Politykę, którą wysoko sobie cenię i nie mogłem uwierzyć. Rozumiem, że "Mea pulpa", to kącik humorystyczny. Rozumiem też, że nikt nie oczekuje od Kuby Wojewódzkiego fachowego dziennikarstwa (przynajmniej nie w ostatnim czasie). Ale dobre żarty, od żenujących wynurzeń dzieli przestrzeń jak stąd do Tokyo. Wojewódzkiemu udało się przebyć tę drogę.


Najpierw może wprowadzę osoby, które nie czytały aktualnego "Mea pulpa". Pan Wojewódzki napisał:

Nasi najbardziej eksportowi futboliści, czyli Robert Lewandowski i Wojtek Szczęsny, zostali twarzami kampanii „Wyloguj się do życia”, poświęconej problemowi uzależnienia od komputera i internetu. Cała akcja będzie przeprowadzona w sieci. To tak, jakby kampanię przeciwko AIDS przeprowadzać na cmentarzu.

Kuba Wojewódzki wydawał mi się zawsze, mimo wielu wypowiedzi na granicy dobrego smaku, osobą inteligentną. Tym bardziej zabolało mnie, czytanie jego ostatniego "Mea pulpa" w Polityce. Razem z Fundacją FIRST wręcz z upierdliwością podkreślamy od początków "WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA", że do internetu nie zniechęcamy, że to coś BARDZO ważnego i potrzebnego - ostrzegamy przed uzależnieniem. Kampanię przeprowadzamy tam gdzie jest grupa docelowa - w internecie.

Smutne, że nastolatkowie, do których się zwracamy to rozumieją, a dziennikarz z takim doświadczeniem nie. A może brakowało mu tematów do których mógłby się przyczepić i wymyślił krytykę nie zapoznając się z materiałami? Nie wiem, ale zjechanie KAMPANII SPOŁECZNEJ, o której w dodatku jak widać nic się wie (nie przeczytało się trzech zdań materiałów o niej), to niższa zagrywka niż podłożenie nogi starszej pani. Gdyby Polityka nie była tytułem, który sobie bardzo wysoko cenię, w ogóle bym tego nie komentował. Mam nadzieję, że Pana Wojewódzkiego ani jego bliskich nie spotkają w życiu tragedie jak silnie rozwinięte uzależnienie czy AIDS z których z taką swobodą żartuje. Dziwi mnie, że osoba w tym wieku nie rozumie jeszcze, że nabijanie się z czegoś o czym się nie ma pojęcia nie jest fajne, nie jest zabawne i nie przystoi.


Po sugestiach komentatorów, skróciłem tekst. Dla osób, które chciałyby wiedzieć czym NAPRAWDĘ jest kampania "Wyloguj się do życia", tu link do jednego z artykułów z informacją o niej:

INTERNET – JAK NAJBARDZIEJ! …ALE TYLKO WÓWCZAS, KIEDY KORZYSTANIE Z NIEGO NIE PROWADZI DO UZALEŻNIENIA.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
Fundacja Citi Handlowy 0 0Organizacje pozarządowe otrzymały wsparcie. Pomoc ma trafić do m.in. migrantów
ASZdziennikMotorola 0 07 pomysłów na wieczór, które są tak fajne, że aż szkoda ich nie wrzucić na Insta
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0Orędzie Dudy jak z kampanii. Cytował Morawieckiego i.... naprawił gafę Macierewicza
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem
0 0Czy kobiecy sutek zgorszył Moneta? Wyprosili matkę, teraz się tłumaczą