O autorze
Miesięcznik Benefit to gazeta kierowana do wszystkich, którzy interesują się motywacją, rozwojem i pracą. W miesięczniku można odnaleźć artykuły dotyczące szkoleń pracowników, podnoszenia jakości pracy, rozwoju i zarządzenia firmą , procesów zmiany i zarządzaniu zmianą, najnowszych sposobach motywowania pracowników, pozapłacowych formach wynagradzania za pracę, aspektach prawnych i podatkowych.

Narty na koszt firmy

Coraz częściej pracodawcy oferują swoim pracownikom nieszablone benefity.
Coraz częściej pracodawcy oferują swoim pracownikom nieszablone benefity. Fot. istockphoto
Co piąty Polak twierdzi, że potrafi szusować po stokach na nartach lub snowboardzie – tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP, a miłośników sportów zimowych wciąż przybywa.Polskie kurorty i stoki narciarskie cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, lecz także zagranicznych gości.

Zdrowa adrenalina

Umiejętność jazdy na nartach dostarcza niezapomnianych, ekstremalnych wrażeń, podnosi poziom adrenaliny i hormonu szczęścia. Jest również doskonałym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia. Dodatkowo jest to aktywna forma spędzenia zimowego urlopu z rodziną lub znajomymi. Poza specyficznymi doznaniami narciarstwo wymiernie wpływa na kondycję organizmu. Jak podają specjaliści, jazda na nartach wzmacnia wszystkie partie mięśniowe, przyspiesza pracę serca i poprawia układ krążenia. Osobom, które chcą szybko zrzucić zbędną masę tłuszczową, pozwala na spalenie nawet do 3000 kalorii w ciągu jednego aktywnego dnia na nartach. Zmniejsza poziom złego cholesterolu i angażuje do wzmożonego wysiłku układ oddechowy, regulując tym samym dostarczanie tlenu do mięśni. Oczywiście dynamika sportu naraża narciarzy na urazy i kontuzje. Jak informują specjaliści i instruktorzy narciarscy są, to zazwyczaj kwestie związane z błędną oceną swoich umiejętności i możliwości organizmu. Kolejnymi jest złe przygotowanie się do zjazdów oraz brawura.


Aktywny wypoczynek

Korzystanie z wielu nowoczesnych stoków i komfortowych ośrodków wypoczynkowych jest proste i wygodne. Spowodowane jest to dużą konkurencyjnością ośrodków, które prześcigają się we wprowadzaniu innowacyjności i różnego rodzaju udogodnień dla uprawiających sporty zimowe. Miłośnicy białego szaleństwa chętnie spędzają czas nie tylko na stokach. Aż 62 proc. szusujących na nartach korzysta z różnych atrakcji, które dają polskie góry. Najczęściej są to rodziny z dziećmi.


Pracodawca dla narciarzy

Coraz częściej pracodawcy oferują swoim pracownikom nieszablone benefity, które stają się motorem napędowym większego zaangażowania w pracę, jak również zwiększają motywację. W firmach, w których funkcjonują platformy kafeteryjne w okresie zimowym, można znaleźć wyjątkowo atrakcyjną oraz dobrze przygotowaną ofertę dla pracowników uprawiających narciarstwo. Są to benefity ułatwiające korzystanie z ośrodków narciarskich, wyciągów czy szklaków.
MyBenefit Skipass to unikalny na polskim rynku produkt. Udało się nam przy pomocy jednego karnetu umożliwić dostęp do kilkunastu najlepszych ośrodków narciarskich na terenie całej południowej Polski – podkreśla Witold Szlachta, prezes firmy MyBenefit.
Już w zeszłym roku, kiedy produkt miał premierę, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez użytkowników systemu kafeteryjnego MyBenefit. MyBenefit Skipass to uniwersalny karnet na trasy zjazdowe w jednym z 15 ośrodków narciarskich zlokalizowanych na terenie trzech województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego. Wśród nich są m.in. Kotelnica Białczańska, Czarna Góra (Sienna) oraz Ski & Sun (Świeradów). Łącznie daje to możliwość wyboru między 98 trasami zjazdowmi o łącznej długości niemal 100 km.
Każdy z użytkowników znajdzie trasy o odpowiedniej trudności. Korzystając z platformy MyBenefit jest możliwość dodatkowego opłacenia wypożyczenia nart jak również zarezerować hotel lub pensjonat.
Benefity w Polsce stają się coraz bardziej oryginalne i pozwalają pracodawcom na zwiększenie atrakcyjności miejsca pracy, a przez to budowanie lepszej i silniejszej marki. Pracodawca, który wie, czego potrzebują jego pracownicy, aby odpocząć i miło spędzić czas, oraz umie tym zarządzać, z pewnością będzie posiadał zaangażowaną i wydajną kadrę. Pracownicy – narciarze, szosujący po stokach na koszt firmy – czemu nie!


Rafał Mikołaj Krasucki

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat
0 0Nie tylko Taco i Dawid. Ci polscy artyści też mogą zapełnić Stadion Narodowy-wspomnicie nasze słowa
DADHERO.PL 0 0Centralę brytyjskiego wywiadu MI6 zamieniono na... No, moi drodzy, tak trzeba żyć!

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką