O autorze
Blog będzie obejmował przede wszystkim problematykę polityczną, ale także kulturalną oraz samorządową. Pisany z trzech perspektyw: europejskiej, krajowej i wrocławskiej, nie będzie nadmiernie osobisty, choć także odmienny od klasycznej formy felietonu. Za każdym razem odniesiony zostanie do innej, jednej tezy, będącej efektem określonej obserwacji lub refleksji. Wpisy na blogu mogą pojawiać się incydentalnie, generalnie natomiast będzie on miał charakter delikatnej prognozy w oparciu o bieżące wydarzenia, procesy polityczne lub kulturowe.
www.zdrojewski.info

Decyzja Komisji kluczowa

Martwi jej podjęcie, chyba wszystkich, choć z różnych powodów. Nie sądzę by jej formalne konsekwencje były bardzo istotne. Szybkie sankcje finansowe są raczej niemożliwe.


Niestety te, które mają skutki właśnie ekonomiczne pojawią się prawdopodobnie już za moment. Nie jednak, jako formalna konsekwencja dzisiejszej decyzji. Podważanie mandatu prawnego Komisji to zaś droga donikąd.

W PE trwa przegląd dotychczasowych wieloletnich ram finansowych. Przesuwane są, ze względu na Brexit, negocjacje dotyczące następnej perspektywy finansowej. Warunki naszego uczestnictwa właściwie już teraz legły w gruzach. Tracimy sojuszników, tracimy prestiż, tracimy z trudem zdobytą, znakomitą pozycję negocjacyjną.

Nie sądzę, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rząd zmieni strategię postępowania. Wątpię by ktokolwiek się opamiętał. Nie sądzę także, że ewentualna zmiana zredukuje powstałe już dziś koszty do zera. Niestety utrata wiarygodności stała się faktem. Możemy jedynie redukować straty, ale bez szans na szybki powrót do grona państw o najwyższej wiarygodności.

Mam wrażenie, iż dziś jesteśmy najlepszym przykładem państwa w którym świat wartości przegrywa z światem twardej polityki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem