O autorze
Grzegorz Grzybek: Na co dzień realizuję się w pracy z zespołem agencji Gogler. Od początku istnienia natemat.pl piszę o jakości polskich miast, markach miast i marce Polski. Już przeszło ponad 300 tekstów. Najnowsze teksty powstają we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. Dziękuję, że je czasami czytacie :) g.grzybek@gogler.pl www.citybranding.blog.pl

Nie sprzątasz po psie? Trafisz do galerii brudasów!

To się nazywa determinacja. Ciekawe czy Wrocławianie poprą pomysł.
To się nazywa determinacja. Ciekawe czy Wrocławianie poprą pomysł. mat. prasowy
Wrocław rusza na wojnę z tymi, którzy minują trawniki i chodniki przy pomocy swoich pupili. Jeśli jedna kupa owczarka niemieckiego waży 150 g to ile waży 730 w skali roku? Kupa wstydu!


Już na wstępie informacji na wroclaw.pl czytamy - Aby nie złamać prawa o danych osobowych, możecie sami zapikslować twarz osób, które sfotografujecie, lub też zostawcie to naszym grafikom. Zadbamy, aby wszystko było zgodnie z prawem- Słychać w tych słowach determinację. Urząd Miasta Wrocław przygotował na swoim serwisie internetowym specjalny formularz, przy pomocy którego każdy może pokazać np. wyluzowanego sąsiada. Bo jaki jest koleś, który bez skrupułów naraża małe dzieci lub choćby czyjeś nowe białe "Najki" na kontakt z... no wiecie.

Jeśli ktoś potrzebuje twardych dowodów, jak bardzo niespołeczne i szkodliwe jest niesprzątanie po psie, przygotowaliśmy równanie matematyczne. Za modela posłuży Kora, prawie 40-kilogramowy owczarek niemiecki. Kora robi średnio 2 kupy dziennie. Jedna z nich waży około 150 g. Zliczając cały rok wychodzi 730 kup. Jak to równanie przedstawia się wagowo? 730 x 150 g = 109 kg 500 g. [...] Ile jest właścicieli, którzy nie sprzątają po swoich pupilach? To są tony odchodów zalegających w przestrzeni miejskiej- pisze dalej wroclaw.pl


Miasto nie tylko krytykuje, ale wyciąga również do zbłąkanych pomocną dłoń. W dwunastu punktach rozmieszczonych na terenie Wrocławia można otrzymać darmowe woreczki na psie kupy. Mnie denerwuje "nawet" rzucanie niedopałków papierosów na przystanek. Fantazyjne płaskorzeźby na chodnikach z gum odświeżających oddech... uwielbiam! Stąd pomysłowi z Dolnego Śląska mocno kibicuję. Nie chodzi o jakąś upierdliwość. Zwyczajnie nie szanowanie tego co wspólne, niedobrze świadczy o autorze.


Czuję, że kilka osób - przy okazji akcji - będzie mieć potłuczone telefony. Oby tylko... Tak to już bywa na wojnie ;)

Grzegorz Grzybek
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"