Stanowcza reakcja Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie osób LGBT. Przyjęto nową uchwałę

Profesor Lew Starowicz. Fot: Ralf Lotys (Sicherlich)
Profesor Lew Starowicz. Fot: Ralf Lotys (Sicherlich) Wikipedia.pl
Co kilka lat Polskie Towarzystwo Seksuologiczne przyjmuje uchwały i wydaje oświadczenia w sprawie osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Na tę uchwałę czekało wiele osób. PTS to najważniejsza organizacja w Polsce, zrzeszająca naukowców zajmujących się seksualnością człowieka.


W świetle ataków, pomówień, manipulacji i kłamstw kierowanych pod adresem osób LGBT+ Polskie Towarzystwo Seksuologiczne 6 września 2019 podjęło uchwałę, której treść brzmi:

„Uchwała Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego ws. kampanii dezinformacji i ataków skierowanych wobec osób ze społeczności LGBT+ z dnia 6 IX 2019 roku.

Wobec zwiększającej się liczby ataków motywowanych homo- i transfobią, w tym fizycznych napaści na przedstawicieli społeczności LGBT+, ale też na osoby heteroseksualne, udzielające im wsparcia lub mylnie identyfikowane przez atakujących jako osoby LGBT+, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wyraża stanowczy sprzeciw wobec kampanii dezinformacji i nienawiści skierowanej wobec osób o innej niż heteroseksualna orientacji seksualnej i osób transpłciowych. Apelujemy do wszystkich Członków Towarzystwa oraz wszystkich lekarzy, psychologów, psychoterapeutów i innych osób zajmujących się pomaganiem, a także osób mających wpływ na informowanie i edukowanie społeczeństwa o korygowanie fałszywych informacji na temat osób LGBT+ oraz o niesienie pomocy ofiarom homofobicznych i transfobicznych ataków. Równocześnie zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi oświadczeniami Towarzystwa ws. sytuacji osób LGBT.
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

Warszawa, dnia 6 IX 2019 roku”


To bardzo ważny moment, ponieważ od tej chwili wszyscy powinni się powoływać na tę właśnie uchwałę.
Każdy kto będzie próbował polemizować z oświadczeniem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, którego prezesem jest profesor Lew Starowicz, będzie sprzeciwiał się stanowisku nauki, a tutaj już tylko o krok do absurdu i kompromitacji.

Nie ma innych oficjalnych stanowisk, jak właśnie naukowe, poparte wieloletnimi badaniami.

Naukowcy na których powołuje się prawica, gdy próbuje atakować osoby LGBT+, już w latach 80 XXw. zostali wykluczeni ze środowiska naukowego. Paul Cameron za głoszenie nienaukowych tez i fałszowanie badań, które miały na celu zdyskredytowanie osób homoseksualnych, został wykluczony z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego w roku 1983. W roku 1986 został wykluczony z Amerykańskiego Towarzystwa Seksuologicznego.


Czy stanowisko PTS coś zmieni w dyskursie politycznym?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
STYL ŻYCIA 0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie