Islandia przyjęła kilkudziesięciu uchodźców LGBT+ z Afryki. Szefem rady miasta przyjmującego jest Polak

Fot. Piotr Wojciechowski
Fot. Piotr Wojciechowski Archiwum prywatne
W Polsce na skalę niespotykaną dotychczas trwa nagonka na osoby LGBT+. Politycy partii rządzącej i biskupi prześcigają się w coraz bardziej dyskryminujących wypowiedziach na temat osób homoseksualnych. Kolejne miasta przyjmują uchwały stref wolnych od LGBT, a gdzieś tam daleko, gdzie wystarczy spojrzeć na majestat natury, żeby doświadczyć obecności Boga. Gdzieś, gdzie emigruje coraz więcej Polaków, przyjęto właśnie 25 uchodźców LGBT+ z Afryki.


12 września 2019 Islandia dała przykład całemu światu i pokazała co dokładnie kryje się za przykazaniem „Miłujcie się wzajemnie tak, jak ja was umiłowałem”.

Kilka dni temu Reykjavik, stolica Islandii, przyjęła 25 uchodźców LGBT+ z Ugandy, Ruandy, Konga, Sudanu i Zimbabwe.

Wcześniej w 2018 roku miasto przyjęło 10 homoseksualnych mężczyzn z obozu w Kenii.
Nowych uchodźców LGBT+ powitano w stołecznych gminach Garðabær i Seltjarnarnes.

Dlaczego uchodźcy LGBT+?

W krajach z których zostali przyjęci, za ich orientację groziło im dożywocie albo śmierć.
W ten sposób Islandczycy i Polacy uratowali życie kilkudziesięciu osobom.

Jaki w tym ratowaniu udział mieli Polacy?
Po pierwsze szefem rady miasta Reykjavik jest Polak, Paweł Bartoszek. Wcześniej był posłem w islandzkim parlamencie.
Po drugie Polacy to w tej chwili największa grupa etniczna na Islandii i jest ich już ponad 20 tys. Co przy 360 tys wszystkich mieszkańców wyspy stanowi całkiem spory odsetek. Jak mówi Piotr Wojciechowski z Through The Iceland, popularny polski przewodnik po Islandii - Polacy mają coraz większy wpływ na to, co dzieje się w kraju.

Jak się okazuje ani Polacy na Islandii, ani sami Islandczycy nie mają najmniejszego problemu z tęczą i tęczowymi. Tęcza na Islandii pojawia się od kilkunastu do kilkudziesięciu razy dziennie. Kto był, ten wie, że to powszechny widok. Widocznie są przyzwyczajeni.

W Polsce Jarosław Kaczyński wraz z księżmi i biskupami mają fobię. Boją się tęczy i konsekwentnie unikają kolorów. Poza czarnym i różowym oczywiście.

Ta ich fobia dotyczy właściwie już wszystkiego. Przede wszystkim dotyczy ludzi.

Polaków w Polsce jest ponad 30 milionów. Boją się, że wymrą, jeżeli pozwolą gejom i lesbijkom zawierać związki małżeńskie.

Islandczyków na Islandii jest niewiele ponad 300 tys, ale podobnych obaw nie mają. Islandia ma się dobrze, turystyka kwitnie, ludzie są dla siebie mili. Skąd więc ten polski strach w kraju nad Wisłą?

Islandia zaskakuje po stokroć. W portowym miasteczku Seydisfjordur. Jedynym do którego można przypłynąć promem z Europy i jedynym z którego się wypływa z Islandii, Islandczycy podkreślili w nietypowy sposób swój stosunek do osób LGBT+ i religii. Ulica, która prowadzi do jedynego kościoła została pomalowana na tęczowo. Zaakcentowano w ten sposób, że Bóg kocha wszystkich, a do kościoła może wejść każdy.

Czyż to nie nauki Chrystusa przełożone 1:1 na rok 2019?


Liczba uchodźców LGBT+ na świecie wciąż rośnie, a bycie gejem w ponad 70 krajach jest przestępstwem. W 11 krajach karane jest śmiercią. Polska niestety przyjmując retorykę agresji i zaszczepiając w ludziach strach, zmierza w kierunku krajów najmniej cywilizowanych.

Na Islandii Polacy są tolerancyjni. Dlaczego w Polsce nie potrafią być?

Ma się wrażenie, że na Islandii polscy emigranci przesiąknęli pokojowym nastawieniem do świata, życzliwością i spokojem.

Właściwie na każdej stacji benzynowej i restauracji można spotkać miłego i uśmiechniętego rodaka. Polacy na akty jakiejkolwiek dyskryminacji są tak samo wyczuleni, jak Islandczycy na dewastację przyrody. Przyroda zmienia ludzi? A może kultura w jakiej się żyje?

Można powiedzieć, że uchodźcy LGBT+ z Afryki wygrali drugie życie.

Tak wygląda Reykjavik:Damian Maliszewski

Źródło/ lgbtpolska.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie