O autorze
''Bacznie obserwuje życie bo ono pisze najlepsze scenariusze''.

Reżyser Życia Facebook
Reżyser Życia Youtube

Czym jest człowiek?

www.facebook.com
Po ujrzeniu tego zdjęcia mój świat pachnie inaczej. Czuję w powietrzu zimno. I to nie dlatego, że lato się skończyło. I gnicia zapach też czuję. Gnicia ludzkiego serca. Śmierdzi tak samo jak inne gnijące mięso.


Przywiązać psa ze szczeniakami do drzewa... 5 kilogramowym łańcuchem...Takie zdjęcie i informacja obiegła dzisiaj internet.

Próbuje sobie wyobrazić tą scenę. Las, poranek, trochę zimno. Człowiek idzie z psem i szczeniakami. Zapewne mija innego człowieka, który myśli, że tamten idzie z psami na spacer, grzybów poszukać może. Przywiązuje psa. Wybiera łańcuch. 5 kilowy łańcuch i odchodzi z miną człowieka, któremu zbadano jelito tym dziwnym urządzeniem ze szpitala.

Wróć. A co jeśli odszedł z miną satysfakcji? Po prostu z uśmiechem? Albo z kamienną twarzą, tak jakby nic się nie stało?

Wróć. To nie może być człowiek. Bo w ogóle kim jest człowiek?Jak uważacie? Co nas wyróżnia od zwierząt? Chociaż... nie rzadko zwierzęta są bardziej ludzkie od nas. Gdzie się w nas rodzi ta myśl, gdzie powstaje ten impuls, jaka jest ta chwila, jak smakuje gdy postanawiamy dokonać takiego czynu jak zostawienie psa ze szczeniakami na śmierć.

Wiele jeszcze w nas musimy zmienić. Ale żaden z nas nie zmieni się z dnia na dzień. To niemożliwe. Jeśli ktoś mówił, że jego znajomy się nagle zmienił to mówił nieprawdę. Takie rzeczy dzieją się tylko w filmach i to tych klasy B.

Sięgam teraz pamięcią wstecz. Czytam sceny i informacje z książki mojego życia jak i z książki o historii tej planety. Zawsze było w nas zło. Od początku były wojny, potyczki, zabójstwa. Czyli... to naturalny element bycia człowiekiem? By czynić to co złe? Czy może to jakiś wirus z którego niektórzy się wyleczyli a niektórzy nie?


Bo przecież wśród nas są wspaniali ludzie, którzy oddaliby wiele obcej osobie pomimo, że sami mają mało. Są ludzie, którzy wzruszają się patrząc na tego psa i mu współczują. Prawda? Nie życzę ludziom źle. Nie lubię tego, wierzę, że należy myśleć pozytywnie, zawsze, o wszystkim i wszystkim. Niestety, coś w środku mnie wyobraża sobie tego Pana,który to zrobił sztywnego jak wóz drabinisty.

A wiecie co w tym wszystkim najpiękniejsze i zarazem najsmutniejsze? Że ten pies gdyby zobaczył teraz swojego właściciela to zamerdałby ogonem. A on zapewne wziąłby kamienie i rzucił żeby dobić psa. Ironia by sprawiła, że to byłyby te same kamienie, które Bóg rzucał na szaniec.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"