O autorze
Poseł na Sejm RP, rzecznik prasowy SLD, członek zarządu krajowego SLD i przewodniczący SLD w woj. łódzkim. Był organizatorem wielu głośnych akcji społecznych, m.in. w obronie masowo likwidowanych szkół w Łodzi. Był także głównym inicjatorem udanego referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego z funkcji prezydenta Łodzi. W 2010 r. był wiceprezydentem Łodzi. Jest miłośnikiem biegania i wspinaczki.

Już tylko Miller może zatrzymać Kaczyńskiego

Znikający Twój Ruch oraz afery w Platformie Obywatelskiej zwiastują duże zmiany na polskiej scenie politycznej. Widmo rządu PiS-u Jarosława Kaczyńskiego i Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego staje się bardzo realne. Czy ktoś może więc jeszcze zatrzymać marsz skrajnej prawicy po władzę w Polsce?


Kiedy Donald Tusk zdecydował o objęciu stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej mało kto zdawał sobie sprawę o konsekwencjach tego kroku. Dzisiaj widać, że skutki tej decyzji mogą diametralnie zmienić polską scenę polityczną, tym bardzie, iż Tusk zostawił swojej partii kukułcze jajo w postaci Igora Ostachowicza i jego dwumilionowej pensji w Orlenie.
Już na starcie rząd Ewy Kopacz ma więc ogromny problem. Najbliższe dni pokażą zaś, jak słabą i skłócona wewnętrznie partią jest Platforma.

Nie bez znaczenia jest również rozpad Twojego Ruchu. Masowe odejście posłów z tej partii pokazuje, że na lewicy jedyną formacją jest SLD. Janusz Palikot jako lider partii politycznej właśnie kończy swój żywot.

Kto więc w takiej sytuacji może jeszcze powstrzymać Kaczyńskiego w marszu po władzę? Odpowiedź na dzień dzisiejszy jest jedna – Leszek Miller. Tylko silna lewica może bowiem przejąć głosy niezadowolonego z rządów PO elektoratu, który zresztą codziennie nęcony jest przez polityków PiS-u.
Miller mógł wielokrotnie wybrać spokojną pracę na wysokim, unijnym stanowisku. W ostatnich wyborach mógł startować do Parlamentu Europejskiego i w efekcie zostać eurodeputowanym. W przeciwieństwie do Tuska został jednak w kraju, od zaszczytów i wysokich apanaży unijnych wybrał bowiem Polskę.

Dzisiaj Leszek Miller staje przed ogromnym wyzwaniem, jako lider polskiej lewicy musi stoczyć bój o Polskę wolną od rządów Kaczyńskiego. Miller na taki bój jest przygotowany i w pełni zdeterminowany, aby odnieść zwycięstwo. Doskonale bowiem wie, jak bardzo negatywne dla naszego kraju będą konsekwencje powrotu do władzy ekipy Kaczyńskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"