O autorze
"Dawid Ciżewski" - (rocznik 1978) absolwent politologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej S.A., TVN 24 (dziennikarz, autor materiałów informacyjnych, reportaży) oraz Dziennika Łódzkiego. Specjalista w zakresie pracy nad wizerunkiem, PR, marketingu politycznego, coachingu. Prezes zarządu Stowarzyszenia Promocji i Edukacji Społecznej "Pokolenie IDEA".

dawidcizewski@wp.pl

Pawłowicz nie podałaby ręki trenerowi niemieckiej drużyny

Czy posłanka Pawłowicz podałaby rękę trenerowi drużyny niemieckiej? Czy może tylko tak kokietuje?
Czy posłanka Pawłowicz podałaby rękę trenerowi drużyny niemieckiej? Czy może tylko tak kokietuje? parlamentarna.pl
Mistrzostwa EURO 2012 przesłoniła od samego początku oślepiana przez światła fleszy Natalia Siwiec. Tegoroczne zmagania piłkarzy niewątpliwie z wielką pasją komentuje posłanka Pawłowicz. Nie brakuje w nich oczywiście dozy polityki. W ostatnim wpisie pojawił się tak rzadko spotykany w wypowiedziach profesor Krystyny pragmatyzm połączony z… higieną osobistą.


Tym razem, jak to było przed starciem Polski z Irlandią, posłanka Pawłowicz wyniku meczu nie przewiduje. Co nie oznacza, że nie odwiedziła bukmachera. Skupiła się raczej na grze Roberta Lewandowskiego, którego nawoływała, aby grał w barwach biało – czerwonych tak dobrze, jak w niemieckiej Bundeslidze, budząc w nim tym samym patriotyzm. Wynik 1:0 dla polskiej reprezentacji usatysfakcjonował połowicznie posłankę – komentatorkę. Jej zdaniem za mało akcji w polu karnym Irlandczyków wykorzystała polska drużyna.

W dzisiejszym wpisie na Facebooku Krystyna Pawłowicz nie widzi innej możliwości, jak tylko wygrana polskiej reprezentacji . Robert Lewandowski chyba musiał sprawdzić się w poprzednim meczu, ponieważ wskazówek od „selekcjonerki” nie otrzymał.

Jedno jest pewne. Posłanka Pawłowicz nie podałaby ręki trenerowi niemieckiej drużyny… Pojawia się pytanie, czy chodzi o uprzedzenia narodowe czy może o specyficzne okazywanie emocji przez selekcjonera? Poza tym na wszelki wypadek parlamentarzystka wspomniała, że drużyna niemiecka to obecni mistrzowie świata, ale i tak są przereklamowani.

Pamiętajmy, że przed ostatnim meczem z udziałem Polaków, posłanka zapowiedziała spotkanie na murawie we Francji „KACZYŃSKI – TUSK”. Tłumacząc na język iście sportowy chodzi oczywiście o wieczorny mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami. Jest to asekuracyjny majstersztyk. Jeśli mecz przegramy będzie to wina Tuska.

Drugi trik "podprogowy" zastosował prezes TVP Jacek Kurski. Chwilę przed rozpoczęciem meczu na „jedynce”, w TVP 2 rozpocznie się starcie Unii polsko – litewskiej z Zakonem Krzyżackim, czyli „Bitwa pod Grunwaldem”. Pan Jacek popełnił jednak błąd taktyczny. Mógł przecież tak wycyrklować czas, żeby bitwę pod Grunwaldem stoczono w siedemdziesiątej minucie meczu.


Wracając do posłanki Pawłowicz. Jeśli mecz wygramy nie będzie to zasługa trenera Nawałki, tylko Jarosława Kaczyńskiego, który tak mocno trzymał kciuki i nienawidził równocześnie drużyny przeciwnej. Natomiast jeśli przegramy, trener niemieckiej reprezentacji nie będzie mógł liczyć na to, że Krystyna Pawłowicz kiedykolwiek uraczy go podaniem dłoni. Wina Tuska jest oczywista.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Staram się z moimi kolegami". Czyli po czym widać, że Duda już prowadzi kampanię prezydencką
DADHERO.PL 0 0Seks byłby dużo fajniejszy, gdyby faceci o tym pamiętali. 10 rzeczy, które obniżają kobietom libido
0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"

MAMADU

0 0Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!
0 0Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
SPOŁECZEŃSTWO 0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0"Syn chce być na zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu". Jest decyzja Sejmu ws. Hartwicha
0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu
0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Spec od żużla zajmuje się tam kulturą