O autorze
Drużyna blogerów to dwie kobiety i dwóch mężczyzn, których łączy zamiłowanie do nowoczesnych form komunikacji w Internecie oraz odwaga do podejmowania wyzwań. W jej skład wchodzą:

Maja Sieńkowska – dziewczyna wiecznie zaczytana, co udowadnia na swoim blogu, gdzie pisze o literaturze. Teraz tradycyjne książki postanowiła odstawić na półkę i skorzystać z oferty audiobooków, które umilą jej treningi.

Dorota Nowacka i Jakub Prószyński – to para, nie tylko w realu, ale i w wirtualu. Poznali się dzięki blogom, teraz jeden prowadzą razem, o PR-rze, social media i marketingu. I postanowili sprawdzić, czy w sporcie też sprawdzą się jako para.

Paweł Lipiec – w zakładce „o mnie” na swoim blogu pisze, że lubi konkret, który rozumie jako coś namacalnego. Ciekawe, czy właśnie dlatego zdecydował się podjąć nasze bardzo konkretne zadanie i wziąć udział w programie biegowym?

Iwona Stepajtis - Zakręcona na punkcie zwierząt, dlatego też prowadzi bloga o swoim psie i jego przygodach. Ma wiele zainteresowań, do których ostatnio z uśmiechem dopisała bieganie.

Iwona Stepajtis: Bieganie zbliża ludzi

Każdy biega inaczej i nie chodzi mi tylko o tempo biegu czy technikę. Jedni lubią biegać wieczorami, inni skoro świt. Są tacy którzy lubią biegać w centrach miast, podczas gdy inni lepiej czują się bliżej natury. Najfajniejsze jest to, że w tym sporcie zawsze znajdzie się ktoś o podobnych upodobaniach.Ludzie zakręceni na punkcie sportu są dość specyficznymi rozmówcami. Przykład? Oni nie jedzą, tylko odżywiają się, a ich posiłki składają się z węgli, białka i tłuszczów, podczas gdy „normalni” ludzie jedzą mięso z ryżem i surówkę.:) A tak już na poważnie, to wiadomym jest, że osobniki o podobnych upodobaniach zawsze znajdą wspólny język. No w końcu kto lepiej zrozumie rozterki biegacza, jak nie drugi biegacz?

Moje pierwsze biegowe znajomości to uczestnicy programu „Biegaj na Zdrowie z PZU”. To z nimi rozmawiałam o pierwszych wątpliwościach i śmialiśmy się wspólnie z naszej kondycji. Jednak od kiedy polubiłam bieganie, w moim życiu zaczęły pojawiać się nowe osoby. Bywam czasami na treningach Night Runnersów (raz nawet trenowałam gościnnie w Zabrzu), wiele pozytywnych osób można także poznać podczas innych inicjatyw biegowych czy też podczas samych startów w zawodach. Bardzo fajnych ludzi poznaję dzięki treningom z psem i psim zawodom. Polecam każdemu – niezależnie od tego, jakiego ma psa. Partnerem biegowym może być najzwyklejszy kundelek.

Podczas jednego z wieczornych treningów spotkałam jeża. Gdy robiłam mu zdjęcie zaczepił mnie starszy pan spacerujący po parku ze swoim psiakiem – obaj towarzyszyli mi podczas czterdziestominutowego rozciągania. Innym razem dzięki mojemu Fado poznałam bardzo ciekawego człowieka, który opowiedział mi historię modelki, która pozowała do jednej z rzeźb w Parku Skaryszewskim.

Bardzo podoba mi się to, że nawet nieznajomi biegacze pozdrawiają się podczas treningów – to naprawdę potrafi podnieść na duchu w gorszy dzień. Genialni są biegacze, którzy podczas zwodów jeszcze mają siłę, żeby dopingować tych opadających z sił!

Zapytacie może: po co to wszystko? Bo bez ludzi życie byłoby nudne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ