O autorze
Od wielu lat zajmuję się sprawami rolnictwa oraz środkami UE. Postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż uważam że obydwie te sprawy są zbyt rzadko poruszane w debacie publicznej. Ostatnie cztery lata, gdy sprawowałem dzięki wyborowi mieszkańców okręgu płockiego, mandat Senatora RP wiele mnie nauczyły. Pozwoliły szerzej patrzeć na otaczająca rzeczywistość. Ostatnie miesiące poza czynną polityką są bardzo cennym doświadczeniem, pokazującym to co unikało w czasach sprawowania mandatu. W swoich tekstach łącze te obydwie perspektywy, mam nadzieję że z pożytkiem dla czytelnika
Strona: eryksmulewicz.pl
Twitter
Facebook
NaszaKlasa
Google+

Jarzębina i inne zaskoczenia

Znamy już oficjalny hymn polskiej reprezentacji na Euro2012. Poznaliśmy również szeroką kadrę reprezentacji Franciszka Smudy. W obydwu wypadkach nie obyło się bez zaskoczeń.


Największe zaskoczenie to wybór piosenki przez telewidzów. Zastanawiające jest to, że telewidzowie wybrali mało znany zespół ludowy, a nie Wilki, Feel, Marylę Rodowicz czy Stachurskiego. Czyżby wielki powrót mody na folk?Kolejne zaskoczenie to skład szerokiej kadry:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Sebastian Boenisch, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Jodłowiec, Damien Perquis, Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Kamil Grosicki, Adam Matuszczyk, Adrian Mierzejewski, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Eugen Polanski, Maciej Rybus, Rafał Wolski

Napastnicy: Paweł Brożek, Michał Kucharczyk, Robert Lewandowski, Artur Sobiech

Rezerwowi: Grzegorz Sandomierski, Arkadiusz Głowacki, Marcin Komorowski, Ariel Borysiuk, Arkadiusz Piech, Michał Żyro, Ireneusz Jeleń.

Sporo w niej pewniaków Smudy jak Murawski, Błaszczykowski, czy Fabiański, ale też jest wiele zaskoczeń np. Marcin Wasilewski, który razem z Peszką miał się w kadrze nie znaleźć. Zastanawiające jest, że młody i utalentowany Ariel Borysiuk oraz sprawdzony w reprezentacji i w Auxerre oraz Lille OSC Ireneusz Jeleń są w rezerwie. Dodajmy również, że Ireneusz Jeleń był gwiazdą Wisły Płock w okresie jej świetności, stąd między innymi wspomniałem o nim.

To, że nie ma Boruca nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę jego stosunki z trenerem Smudą. Dziwi mnie natomiast dlaczego w szerokiej kadrze, nawet jako rezerwowy, nie znalazł się jeden z najlepszych napastników naszej ligi Tomasz Frankowski. Uważam, że należało mu się to powołanie chociażby ze względu na jego dotychczasowy dorobek w kadrze.


Jak wspomniałem, szeroki skład jest bardzo ciekawy. Na zgrupowaniu w Austrii na pewno wyzwoli sportową złość i rywalizację o miejsce na ostatecznej liście turnieju. A jeszcze są mocni rezerwowi.... Mimo pewnych zaskoczeń, uważam decyzję trenera Smudy za słuszną.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki