O autorze
Jestem typową matką-Polką, zawodowo informatykiem-programistą. Kiedyś napisałam bulwersującą książkę o młodych warszawskich prostytutkach „czarodziejki.com” – również z moich własnych, młodzieńczych wspomnień. Niedawno przetłumaczyłam amerykańską książkę non-fiction „Full Service” o sławnym geju, która w USA wiele tygodni była na liście bestsellerów „Los Angeles Times'a” i „New York Times'a”.

Reprywatyzacja Putina?

sieć
Na początku tak się zastanawiałam: budżet olimpiady w Soczi został przekroczony o ponad 40 miliardów dolarów! Jak oni tyle pieniędzy wypiorą na światowym rynku? Ale teraz już chyba wiem: po prostu skierowali je na rynek wewnętrzny. I strasznie się śmiali, kupując na ostatnich spadkach!


Rosyjska giełda od początku roku traciła. W dwa miesiące 20%. O 100 miliardów euro. Ktoś te walory sprzedawał, ale przecież i ktoś je kupował… Myślę, że niejeden kombinował: jakby jeszcze spadało, jakbyśmy mieli taką kasę, żeby to odkupić!

Pod koniec lutego agencje prasowe podsumowały działalność Putina w Soczi: przez wszechobecną korupcję, oszustwa i finansowe malwersacje, budżet imprezy przekroczono o 30 miliardów euro. A w sam miniony poniedziałek giełda w Moskwie straciła kolejne 40 mld euro. Ale ktoś to kupił. Rubel osiągnął najniższy poziom w historii. Aby jego kurs ratować, Centralny Bank Rosji podał, że rzucił na rynek 10 mld dolarów. Czy CBR tak taniego rubla kupował? I czy tylko CBR?

We wtorek Putin nagle podjął z Europą rozmowy, a wojsku kazał wracać do koszar – giełdy odbiły, sytuacja się ustabilizowała.
Ja wiem, że to całkiem spiskowa teoria. Ale jeśli te wszystkie działania nie były dziełem przypadku, tylko finansową, spekulacyjną grą – to nieźle to sobie zaplanowano! I zrealizowano. Czy to osobiście Pułkownik Владимир Владимирович?

A co na to nasz wywiad? A co Ośrodek z Koszykowej? A może szykują ministrowi Sienkiewiczowi nowy, fular, co?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wojciechowska naściemniała o solo ślubach? Youtuberka z Korei mówi o bzdurach w programie
0 0Wygrani pokłócili się o dom i auto. Oto jak "Czar Par" zniknął z telewizji w atmosferze skandalu
0 0Egzamin z konstytucji, testy psychiatryczne. Bez tego nie pozwólmy startować w wyborach
0 0Po co PiS licencje dla dziennikarzy? Swoich nagrodzić, resztę ukarać
0 0"Wszystko dzięki ministrowi". Kiedyś głosowali na PO, teraz wolą PiS
0 0Test przedsiębiorcy nie zdał egzaminu. Fiskus potwierdza ważną deklarację
0 0W trzy lata schudł 50 kg. Kamiński: Polityk PiS współczuł żonie z powodu mojego rychłego odejścia

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik