O autorze
Fundacja FaniMani została założona w 2014 roku. Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy poprzez FaniMani.pl. Dzięki serwisowi dokonując zakupu w dowolnym sklepie internetowym (lista wszystkich sklepów), bez ponoszenia dodatkowych kosztów generujemy darowiznę na wybrany przez nas cel społeczny.

Współpracujemy z fundacjami, stowarzyszeniami, szkołami, harcerzami i innymi podmiotami działającymi w trzecim sektorze. Jako Fundacja chcemy być platformą wymiany informacji na temat NGO w Polsce i łącznikiem między organizacjami społecznymi, darczyńcami oraz przedsiębiorcami. Realizujemy swoją misję we współpracy z setkami firm, znanych lokalnie i międzynarodowo, o których informacje znajdziecie w naszym serwisie. Współdziałanie z otoczeniem biznesowym pozwala nam oferować narzędzia, które pomagają w zbieraniu pieniędzy bez ryzyka i kosztów zarówno dla osób pomagających, jak i dla adresatów pomocy finansowej.

Twój pies u Kaczyńskiego? Zdecydowałbyś się na ten krok, a może łatwiej byłoby Ci zostawić pupila u Kukiza lub Tuska?

Wakacje już za pasem. Na zaplanowanie udanego urlopu składa się wiele czynników, w tym często najistotniejszy: co zrobić z psem czy kotem? Alternatyw jest wiele, ale co jeśli zdecydowalibyśmy naszego pupila oddać pod opiekę którejś z najważniejszych osób w kraju? Komu z rządzących najchętniej Polacy powierzyliby swojego czworonoga? A kogo woleliby uniknąć? O opinie spytaliśmy ponad 1000 osób. Odpowiedzi padły różne: Duda, Kukiz, Kaczyński, Tusk, Biedroń, Szydło, itd. A Ty na kogo byś się zdecydował?


Sezon wakacyjny niemalże w pełni. Dla większości z nas, czas ten, kojarzy się z beztroskim wypoczynkiem i „łapaniem słońca” gdzieś nieco dalej niż we własnym ogródku lub w drodze do pracy. Często przy wyborze idealnego miejsca wypoczynku zastanawiamy się, co zrobić z naszym czworonożnym przyjacielem. Do wyboru mamy kilka opcji: podróżować ze zwierzakiem, zostawić go w specjalnym hotelu, bądź skorzystać z uprzejmości znajomych lub rodziny. A gdyby tak powierzyć swojego pupila jednemu z najważniejszych reprezentantów naszego państwa? Komu przypadłby ten niewątpliwy zaszczyt?


W specjalnym badaniu przeprowadzonym na zlecenie serwisu FaniMani.pl, agencja badawcza TNS Polska zapytała o to ponad 1000 osób. Odpowiedzi były bardziej lub mniej zdecydowane, jednak większość respondentów (37% ankietowanych) zgodnie odpowiedziała, że żadnemu z polityków niezależnie od reprezentowanej opcji czy stanowiska jakie obejmują.


Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że tym samym ludziom potrafiliśmy zaufać w kwestii przyszłości naszej i naszego kraju, a ciężko wyobrazić nam sobie zostawienia na zaledwie 2 tygodnie pod ich opieką swojego zwierzaka. To raczej niezbyt pozytywnie nastrajająca myśl.


Mimo to część ankietowanych byłaby w stanie powierzyć pod opiekę swojego pupila jednemu z naszych polityków. Według badań najczęściej wymieniani spośród nich byli Jarosław Kaczyński i Robert Biedroń. Prezesowi obecnie rządzącej partii w tej kwestii zaufałoby jedynie 8 na 100 pytanych, ku temu wyborowi skłaniały się osoby najstarsze, żyjące w mniejszych miejscowościach. Taki sam procent respondentów wskazał Roberta Biedronia, choć w tym przypadku w większości, były to osoby posiadające wykształcenie wyższe, trzydziestoletnie, zamieszkujące duże miasta.

Pani premier Beacie Szydło statystycznie byłoby w stanie powierzyć zwierzaki domowe 7 na 100 ankietowanych. W odniesieniu do Prezydenta Polski na ten krok zdecydowałoby się 6% pytanych i przeważnie byliby to mieszkańcy największych miast, tyle samo badanych wybrałoby Pawła Kukiza. Byłym prezydentom Lechowi Wałęsie i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu swoje pociechy pod opiekę oddałoby odpowiednio 4% i 3% badanych. Zaś z przechowania swojego czworonoga w Brukseli u przewodniczącego Rady Europejskiej – Donalda Tuska, skorzystałoby 4%.

W odpowiedziach pojawiali się również: Barbara Nowacka, Janusz Korwin - Mikke i Ryszard Petru, ale w sondażu uzyskali jedynie po 2%. Podsumowując badanie, warto również zaznaczyć, że 12% społeczeństwa nie jest zdecydowana co do tego, kto mógłby zaopiekować się ich kotem lub psem.

A Ty kogo z wyżej wymienionych wybrałbyś na opiekuna swojego czworonoga?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Staram się z moimi kolegami". Czyli po czym widać, że Duda już prowadzi kampanię prezydencką
Jaguar 0 0Ludzie nie zdają sobie sprawy, że Jaguara można mieć za naprawdę sensowne pieniądze
INNPoland 0 0Dom J.R.R. Tolkiena na sprzedaż. To w nim „narodził się” Bilbo Baggins i Drużyna Pierścienia
DADHERO.PL 0 0Seks byłby dużo fajniejszy, gdyby faceci o tym pamiętali. 10 rzeczy, które obniżają kobietom libido
0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"

MAMADU

0 0Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!
0 0Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
SPOŁECZEŃSTWO 0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0"Syn chce być na zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu". Jest decyzja Sejmu ws. Hartwicha
0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu
0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Spec od żużla zajmuje się tam kulturą